31.07.2021

שבת

שימוש לפי ס' 27א' לחוק זכויות היוצרים, אדם הרואה עצמו נפגע מוזמן לפנות להנהלת האתר

ח"כ בצלאל סמוטריץ' בדיון בוועדת הפנים על מערך הכשרות בחיפה

"זו שחיתות במובן הפלילי ביותר • בחיפה אסור לאכול היום • מי שאוכל שם אוכל נבלות, שקצים ורמשים"

ח"כ אלעזר שטרן: אם יודעים על ההתנהלות הזו, למה אנשים עדיין אוכלים שם?ח"כ תהלה פרידמן: צריך לבחון רעיון של העברת שירותי דת לעיריות, ולא כמו היום כמערכת מקבילה
"זו שחיתות במובן הפלילי ביותר. בחיפה אסור לאכול היום. מי שאוכל שם אוכל נבלות, שקצים ורמשים", כך אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ' בדיון של ועדת הפנים על מערך הכשרות בחיפה, לבקשת ח"כ תהלה פרידמן וח"כ אלעזר שטרן. הדיון זומן לאור פרסום דו"ח של הרבנות הראשית לישראל, שגילה מחדלים במערך הכשרות בחיפה וכפי שנאמר בבקשה לדיום הדיון: ", משגיחים שמגלגלים סכומי כסף גדולים בלי להראות נוכחות בבתי העסק וזיופים של תעודות כשרות. אין ראש אגף כשרות קבוע בעיר, ישנו ממלא תפקיד זמני. אנשי היחידה לאכיפת איסור הונאה בכשרות קיימו ביקורת במספר בתי עסק, המציאות בשטח מראה השגחה רופפת עד לא קיימת, זיוף תעודות כשרות והטעייה של ציבור שומר הכשרות".


מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ ע'דיר כמאל מריח פנתה לרב משה דגן, מי שהיה עד לאחרונה מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, וימונה בקרוב לראש המועצה הדתית חיפה: "אתה בקיא בתחום. מה לדעתך השינויים שצריך לעשות כדי לתקן את המצב?"ח"כ בצלאל סמוטריץ': "צריך לברך על האומץ לפרסם את הדו"ח. אבל מה אתם עושים ברבנות הראשית? איך הרב אלמליח עדיין בתפקידו? זה קרה תחת המשמרת שלו. איך המשטרה לא חוקרת? אתם אמורים לדאוג שכל מי שרוצה לאכול כשר, ונכנס לבית אוכל עם תעודת הכשר, אכן יאכל כשר. פרסמתם דוח שאתה אמור לא לישון בלילה בגלל מה שכתוב שם. איך האירוע הזה מתנהל כבר שנתיים? למעלה משנתיים אתם יודעים מה קורה שם.

כשהנביא דיבר על 'אוהב שוחד ורודף שלמונים' לזה הוא התכוון".ח"כ אלעזר שטרן, יוזם הדיון: "נוצר מצב בחיפה שהרבנות הראשית משרתת את משגיחי הכשרות ולא את שומרי הכשרות. שירותי הדת בחיפה ככלל סובלים מבעיות קשות- המונופול של הרבנות על הכשרות לא מתפקד; אין הרכב מועצה דתית או רב עיר ולכן אין למעשה פיקוח ציבורי. מדובר בשילוב שמוביל למצב בו צרכני הכשרות לא יכולים לסמוך על התעודה של הרבנות. מצער שהאסוציאציה הראשונית שעולה לאזרח הממוצע כששומע מערך הכשרות היא היעדר שקיפות."ח"כ תהלה פרידמן, יוזמת הדיון: "אני כאן כדי לייצג צרכים של צרכני כשרות. המטרה שאנשים יוכלו לאכול כשר.

אין מחלוקת שהבעיות בחיפה עמוקות. צריך לבחון רעיון של העברת שירותי דת לעיריות, ולא כמו היום כמערכת מקבילה. 8 מפקחי כשרות בחיפה פרשו ולא מינו להם מחליפים. אם 8 מנקי רחובות היו פורשים ולא היה להם מחליף, תארו לכם מה היה קורה".הרב משה דגן: "השאלות נוקבות, והן במקום. לרבנות אין כלים ויכולת אכיפתית לצערי הרב. ניסינו להוביל חקיקה ליצור יכולת כזו מול רבנויות מקומיות. מלבד לפרסם דו"ח ולנסות לעבוד בשיתוף פעולה, אין הרבה מה לעשות. 8 שנים אין יו"ר מועצה דתית בחיפה. במקום שאין פיקוח, המשגיחים כנראה לא הרגישו מחויבות, אבל לא נכון ליצור הכללה. הדוח מראה מקרה מאד חריג".תני פרנק, נאמני תורה ועבודה: "עם כל הכבוד לרבנות הראשית, 8 שנים אין רב עיר בחיפה, וגם נגד הרב האחרון שכיהן, זכרונו לברכה, היה כתב אישום. לא כל האשמה על הרב אלמליח. זו בעיה מבנית. העיריה בכלל לא מעורבת. ראשת העיר אמורה למנות את רב העיר.

בפועל שום דבר לא קורה. אי אפשר לסמוך על הכשרות בחיפה"עו"ד עמיחי פילבר, קהלת: "4 שנים ניהלתי את תחום הכשרות במשרד לשירותי דת. קיבלתי ארטילריה כבדה מהרבנות הראשית כשביקשתי שהמשרד יהיה הרגולטור. כדי שמועצות דתיות יעבדו כמו שצריך, המשרד צריך לפקח עליהן. לאנשים ברבנות הראשית אין השכלה מינהלית. זה נושא תפעולי. המשרד לשירותי דת צריך לפקח על מחלקות הכשרות".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

משטרת ישראל ערכה השבוע פעילות אכיפה מוגברת בתחומי מרחב אשר שבמחוז חוף למען בטחון משתמשי הדרך ואיכות חיי התושבים

במסגרת המאבק בנגע תאונות הדרכים, ערכו השבוע שוטרי התחנות שבתחום מרחב אשר בשת"פ השיטור העירוני ומשטרת התנועה הארצית פעילות מוגברת בתחומי התחנות אשר התמקדה באכיפת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות