23.05.2022

יום שני

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

"חיפה היא עיר שבה המושג "חיים משותפים" בין בני דתות שונות איננו רק סיסמא, אלא מציאות יום יומית"

כך אמרה ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, בכנס ה-12 למועצת ראשי הדתות בישראל, שנערך אתמול (שלישי) במרכז הבהאי העולמי בחיפה.

בכנס, שנערך ביוזמת משרד הפנים, השתתפו: שרת הפנים – ח"כ איילת שקד ואנשי משרדה, ד"ר דייויד רוטשטיין – מזכ"ל העדה הבהאית אשר אירחה את הכנס וכן מנהיגי עדות ודתות רבים מרחבי הארץ, בהם נציג אנשי הדת המוסלמים, ראש העדה הדרוזית בישראל ונציגי הכנסיות השונות.

בדברי הברכה שנשאה בכנס, אמרה ראש העיר, כי: "כאן בחיפה לא מאמינים ב"דו-קיום", אלא בחיים משותפים. כולם. יחד. הוכחנו זאת בצורה מובהקת רק לפני כשנה, בזמן מבצע "שומר חומות", כאשר גורמים קיצוניים ניסו להבעיר גם את רחובות חיפה. אולם בניגוד לערים מעורבות אחרות – ידענו להתאחד ומהר, כדי לנצח את יצר ההסתה וההקצנה. חיפשנו יחד את המשותף וסילקנו את המפריד. פעלנו מתוך אחריות, שפיות ובעיקר מתוך הבנה, שכולנו שותפים לגורל. שמרנו איש על רעהו וגירשנו את הרוע והחושך, כדי לוודא שהילדים שלנו, של כולנו, ימשיכו להיות מוקפים רק באור ובתקווה. ידענו כולנו היטב שאין לנו חיפה אחרת!"

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות