25.09.2021

שבת

קרדיט הדמיות שכונות החוף: אירית צרף נתניהו אדריכלות ובינוי ערים

חיפה היא העיר המובילה בארץ במספר יחידות הדיור החדשות בתכניות מתאר שכונתיות

חיפה נמצאת במקום הראשון בארץ בפער משמעותי משאר הערים במספר הדירות הנמצאות בשלבי תכנון וביצוע במתחמי התחדשות עירונית

במהלך השנתיים האחרונות הובילה וקידמה עיריית חיפה עשרות תוכניות בנייה והתחדשות עירונית רחבות- היקף בשכונות העיר הוותיקות. נתון זה מציב את חיפה במקום הראשון בארץ במספר הדירות הנמצאות בשלבי תכנון וביצוע במתחמי התחדשות עירונית ובסה"כ מתוכננות בהם 32,342 דירות. בשכונות אלו קיימות כיום 18,497 יח"ד, מרביתן דירות קטנות בבנייני רכבת ישנים, שאינם עומדים בתקן רעידות אדמה, ללא מעלית וללא מיגון.

קידום התוכניות יצר תנופת יזמות חסרת תקדים בעיר, אשר באה לידי ביטוי ב – 170 הצעות יזמיות המטופלות בימים אלה ע"י מינהל ההנדסה.

מדובר בהמשך למגמה שנרשמה בעיר גם בשנה שעברה שנת 2020 אשר במהלכה אושרו 1960 יח"ד חדשות, לעומת 1,338 יחידות דיור בשנת 2019. כל אלה הביאו את הכנסות מינהל ההנדסה לשיא של כל הזמנים עם 214 מיליון ש"ח לעומת 131 מיליון בשנת 2019 ו- 117 מיליון ₪ בשנת 2018

בתוך כך, קובע גם דוח ההתחדשות העירונית לשנת 2020 שפורסם לאחרונה ע"י הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, כי חיפה הינה העיר המובילה בארץ במספר יחידות הדיור הנמצאות בשלבי תכנון וביצוע במתחמי התחדשות עירונית. בסה"כ מקדמת עיריית חיפה 32,342 יח"ד בתכניות אלו לעומת 23,386 בנתניה ו- 22,630 בפתח-תקווה.

עוד עולה מהדוח, כי חיפה נמצאת במקום הרביעי בארץ במתן היתרים לפינוי בינוי עם 5 מתחמים ו-1,739 דירות שקיבלו כבר היתרי בניה במסגרת זו.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "עיריית חיפה מעניקה עדיפות מוחלטת להתחדשות השכונות הוותיקות, ובהתאם לכך מקדמת בזו אחר זו תכניות מתאר להתחדשות שכונתית, אשר יוצרות ודאות תכנונית ומעודדות יוזמות מן השטח לקידום מתחמים פרטניים במסגרת תכניות בנין עיר מפורטות. פעילות זו משתלבת עם מאמצי העירייה להגדלת מקומות התעסוקה והבילוי לתושבי העיר".

יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיריית חיפה, מיכי אלפר:"מדיניות עיריית חיפה כיום בשונה משנים עברו, נוטה לגישה כוללנית, הרואה בשכונה ובמרחב הציבורי עוגן ובתכנון הוליסטי כולל את הבסיס לכל תכנון ובניה בשכונה. באופן זה הוקפד בכל תוכנית התחדשות שקידמה העירייה מאז תחילת כהונתה על עירוב שימושים, על רשת רחובות רחבה ככל הניתן ועל מענה משמעותי לבנייה מרקמית ולמבני ציבור. כתוצאה מהעבודה היסודית והמקצועית שביצעה העירייה, אנו נמצאים בפריחה תכנונית ויזמית ועם שיא של כל הזמנים".

קרדיט הדמיות שכונות החוף: אירית צרף נתניהו אדריכלות ובינוי ערים
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תאונה התרחשה לפני שעה קלה בין 2 כלי רכב בכביש 7513 סמוך לאלוני אבא, 2 פצועים פונו לבית חולים רמב"ם, אחד מהם במצב קשה

תאונת דרכים חזיתית בן שני כלי רכב.בשעה האחרונה פעלו לוחמי האש מתחנת קריות בפיקודו של רשף ערן ויצמן לחילוץ לכודים בתאונת דרכים חזיתית שהתרחשה בכביש

פוליטיקה ומשפט

מנהל הועבר לתפקיד זוטר וטען לעוגמת נפש

התובע עבד כמנהל סניף של קופת חולים לאומית. לטענתו, הוא התפטר בשל הרעה בתנאי העסקתו ובשל נסיבות שבהן יחסי העבודה אינם מאפשרים לדרוש ממנו להמשיך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות