18.09.2021

שבת

צילום: מארק ניימן/לע''מ

חיפה אירחה את כנס החיים המשותפים בנוכחות נשיא המדינה

"מחיפה תצא הקריאה להידוק החיים המשותפים ולשפיות"

הבוקר נערך במלון דן פנורמה כנס לחיים משותפים שנערך ביוזמת ראש העדה היוונית קתולית, הארכיבישופ יוסף מתא, ומרכז השלטון המקומי.

אורח הכבוד היה נשיא המדינה, יצחק הרצוג. לפני פתיחת הכנס נפגש הנשיא בארבע עיניים עם ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם. בכנס לקחו חלק מנהיגי כל העדות וראשי רשויות מקומיות מכל הארץ.

ראשי הרשויות ומנהיגי העדות חתמו בסיום הכנס על אמנה משותפת שקוראת לסובלנות ולקריאה לשמירה על מירקם החיים המשותפים, כלקח מהפרעות האלימות שאירעו בין יהודים וערבים במהלך מבצע "שומר חומות" לפני כחודשיים.

צילום: מארק ניימן/ לע"מ

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם:" אני רוצה להודות לכל באי הכנס. חיפה היא נס. עיר שממנה צריכים ללמוד. כאן נמצאת התרופה לחברה הישראלית. אם נדע לשכפל את החיים כאן למקומות אחרים – העולם כולו יזכה. עם כל הכבוד למושג חיים משותפים, אנחנו חייבים לפעול לצמצום פערים. אני בחיפה עוברת מקהילה לקהילה, משכונה לשכונה ומנסה להבין מה הצרכים המשתנים ואיך אפשר להגשים את הדרישות של כל קהילה."

נשיא המדינה, יצחק הרצוג:" החיים המשותפים חיוניים כמו חמצן למדינה שרוצה לשגשג ולהצליח. האש אולי כבתה אבל היא הותירה בנו צלקת שקוראת לפעולה למען העתיד. הכנס הזה הוא הדוגמא הטובה ביותר, במיוחד שהיא יוצאת מחיפה – עיר רב גונית שהוכיחה שאפשר לעשות את זה אחרת. "

צילום: מארק ניימן/ לע"מ

הרב הראשי, דוד לאו:" קדושת החיים והארץ יקרה לכולנו. יש לנו הרבה דברים משותפים שאנחנו חייבים לשמר ולבנות יחד.  כולנו בצלם אלוקים נבראנו. שילוב ידיים ואמירה ברורה לשלום ולחיים משותפים."

חיים ביבס, יו"ר השלטון המקומי:" כולנו חיים כאן כשווים ואנחנו בשלטון המקומי יודעים לעבוד יחד גם ברגעי משבר. ההישגים שלנו נובעים מעבודה משותפת. הממשלה חייבת לייצר תקציב ייעודי לערים מעורבות"

ראש העדה היוונית הקטולית, הארכיבישופ ד"ר יוסף מתא:" אל תניחו לרע להשתלט. זה מפגש ראשון. מטרת המפגש היא להתאחד ולקרוא לחיים משותפים בשלום ובביטחון. לכבד איש את רעהו. היו ימים שבריריים ושילמנו על כך מחיר כבד מאוד. אנחנו חייבים להגן על ביטחון התושבים ועל החיים שלנו כאן."

צילום: מארק ניימן/ לע"ממערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת האזינו

כניסת שבת: 18:13יציאת שבת: 19:21 משה רבינו עומד מול עם ישראל ביום פטירתו ומשמיע באוזניהם את שירת "האזינו". שירת "האזינו" מקיפה את ההיסטוריה, החל מבריאת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות