16.06.2021

יום רביעי

צילום: דוברות כללית

חיסון הקורונה הציל רגלי מטופלת

אחות כללית שהגיעה לבצע חיסון בבית מטופל אבחנה שרגליה בסכנה והצילה אותן

במסגרת מבצע חיסוני קורונה בבית שעורכת כללית למטופלים המרותקים לביתם, הגיעה האחות אלינה פורמן, ממרפאת כללית קרית הרמן בקרית מוצקין, לביתה של מטופלת סיעודית בת 96, שאינה יכולה לצאת מהבית ומרותקת לביתה כדי לחסן אותה כנגד קורונה.

המטופלת חולת סוכרת ועל כן, ניצלה האחות את הביקור בביתה למתן החיסון גם לביצוע בדיקת כף רגל סוכרתית, שהינה בדיקת רוטינה למטופלים עם סוכרת. כשהמטפלת הסירה את הגרביים מכפות רגלי המטופלת, נדהמה האחות לגלות שכפות הרגליים אדומות, ובצקתיות ומבריקות, תופעות האופייניות לאיסכמיה – אי אספקת דם לרקמות, תופעת לוואי לסוכרת שבה יש פגיעה בכלי הדם. מצב זה עלול לגרום לנמק עד כדי כריתת כף הרגל. האחות דיווחה מיד לרופאת המשפחה ד"ר ריטה אפשטיין שערכה ביקור בית והתרשמה מחומרת המצב, מיהרה להפנותה לדופלקס עורקי רגליים ולכירורג כלי דם ובמקביל נתנה הנחיות טיפוליות לשיפור איזון הסוכרת.

צוות כללית עוקב אחר מצב המטופלת ובקרוב גם ייערך ביקור נוסף של האחות למתן החיסון השני. בני משפחתה של המטופלת מיהרו לשגר מכתב תודה והערכה לאחות העירנית.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות