04.07.2022

יום שני

ראש העיר, אריה טל ליד עמדת הסברה למניעת עישון, שתוצב בשבועות הקרובים בבתי הספר ובמוקדים שונים בעיר | צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

חיים בריא בטירת כרמל

משרד הבריאות בחר בטירת כרמל כאחת מ-20 רשויות מקומיות שיצטרפו למיזם "אפשריבריא בעיר", ויקבלו תמיכה וסיוע בקידום הבריאות בהיקף משמעותי ונרחב עבור תושביהן

משרד הבריאות בחר בטירת כרמל כאחת מ-20 רשויות מקומיות שיקבלו, לראשונה, תמיכה עבור השלבים הראשונים של מיזם "אפשריבריא בעיר", ולהקמת יחידת בריאות ברשות עוד בשנה זו. עד כה נכללו במיזם 57 ערים וישובים שהוכרו כרשויות "אפשריבריא בעיר", המקיימות במסגרת זו פעילויות לקידום הבריאות בהיקף משמעותי ונרחב עבור תושביהן.

"אפשריבריא" בעיר הוא המהלך המרכזי שמוביל משרד הבריאות, במטרה להקים יחידות בריאות ברשות המקומית כחלק מהתוכנית האסטרטגית של המשרד לחיזוק פעילות הבריאות במרחב העירוני. התמיכה משרד הבריאות, באמצעות הקול הקורא למיזם "אפשריבריא בעיר", נועדה לעודד רשויות מקומיות בישראל לבסס את תפקיד יחידת הבריאות והתשתית הניהולית ברשות, ולבצע תוכנית עבודה שנתית לקידום בריאות לתושבים.
כמו כן, התוכנית מעודדת ומחזקת את הרשויות לפעול לעיצוב של סביבה בריאה, שתיתן מענה ליותר תושבים ללכת בשבילי העיר ולהיות פעילים במרחב הציבורי, ליותר ילדים לקבל מזון בריא במסגרות, ליהנות מסביבה נקייה מעישון, ולפעול למען בריאות אוכלוסיות מגוונות בכל שלבי החיים בהתאם לצרכים.

מודל העבודה של "אפשריבריא" נועד לבסס ולאפשר את קיומה של יחידת הבריאות ברשות על מנת שתתכלל את צרכי הבריאות של העיר במגוון תחומים בשגרה ובחירום. מעבר לתמיכה הכספית, משרד הבריאות מלווה את הרשויות באופן מקצועי באמצעות ימי למידה ושיתופי פעולה בין משרדי הממשלה השונים.

במהלך השבועות הקרובים ולאורך חודשי הקיץ יתקיימו ברחבי טירת כרמל שורה של אירועים ופעילויות לקידום נושא הבריאות, בהן פעולות הסברה לילדים, בני נוער ומבוגרים; פעילויות "חכם בשמש"; מפגשי שיח לילדים; פעילויות ספורט; סדנאות תזונה ואכילה נכונה; הכשרת צוותי הפיקוח והשיטור העירוני; טורנירי כדורגל לילדים ולנוער; ואירוע השיא – הפנינג משפחות בשיתוף שירותי בריאות כללית בסוף החודש. כמו כן, פעילויות נוספות כבר מתוכננות לשנת תשפ"ג.

ראש העיר, אריה טל: "בשנים האחרונות חל שינוי משמעותי בחשיבות שרואים ראשי הערים והתושבים בתפקיד הרשות המקומית בקידום הבריאות בכלל, ובקיום אורח חיים בריא בפרט, בעיקר על רקע השלכות מגפת הקורונה. טירת כרמל מקדמת בריאות לאורך השנה כולה, ומקיימת מגוון פעילויות עבור התושבים בני כל הגילים. אני מודה למשרד הבריאות על ההתגייסות לטובת שימור וקידום אורח החיים הבריא של תושבי טירת כרמל, ומאחל בריאות איתנה לכולנו".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות