23.09.2021

יום חמישי

משמאל לימין מנהל מחלקת א א.ג במרכז הרפואי בני ציון ד"ר ריאד חניפס וד"ר יוסף חורי צילום: דוברות ביה"ח בני ציון

חייהן של ילדה בת 4.5 שבלעה מטבע של 5 שקלים שנתקע בוושט ואישה בת 50 שעצם באורך 3 ס"מ נתקעה בגרונה, ניצלו אמש בשני ניתוחים דחופים שבוצעו במרכז הרפואי בני ציון

שני המקרים אירעו בהפרש של שעות ספורות אחד מהשני. במקרה הראשון. הילדה בת 4.5 הובהלה בדחיפות לחדר המיון מרכז רפואי בני ציון לנוכח חשד לבליעת גוף זר לאחר שנצפתה במצוקה והקיאה מספר פעמים ובהדמיה שבוצעה לילדה נתגלה שבלעה מטבע של 5 שקלים שנתקע בוושט.

המטבע של 5 שקלים.שהרופאים שלפו מהוושט דרך הפה של הילדה צילום: דוברות בני ציון

הילדה נבדקה על ידי צוות מומחים במחלקת אף אוזן גרון במרכז הרפואי בני ציון בראשותו של מנהל המחלקה ד"ר ריאד חניפס ווהוחלט להציא את הגוף הזר בדחיפות והיא הועברה לחדר ניתוח, נותחה ובהרדמה מלאה ע"י ד"ר חניפס ורופא תורן ד"ר יוסף חורי , ששלפו את המטבע מהוושט דרך הפה בפעולה הקרויה אזופגוסקופיה, שבמהלכה מתבצעת סקירה לאורך חלל בית הבליעה והוושט, שולפים את הגוף הזר ומוודאים כי אין קרעים או דימומים שעלולים להיגרם מגוף זר שתקוע בוושט. הפעולה הסתיימה בהצלחה עם הוצאת המטבע.

הילדה התאוששה במהירות מהניתוח, הרגישה טוב חזרה לאכול ולשתות ושוחררה לביתה במצב כללי מצויין.

במקרה השני, בת 50 , פונתה לחדר המיון במרכז רפואי בני ציון עקב תלונות על קשיים בבליעה וכאבים שהופיעו במהלך ארוחת צהריים. גם במקרה זה בבדיקה שערכו
מנהל מחלקת א.א.ג ד"ר ריאד חניפס ורופא תורן ד"ר יוסף חורי, התעורר החשד לבליעת גוף זר ולאחר הדמית סיטי התברר כי ישנו גוף זר  התקוע באיזור הוושט.

עצם באורך של 3 ס"מ שהוצאה בשלמותה מאזור הוושט של האישה צילום: דוברות בני ציון

האישה הובהלה לחדר ניתוח וגם במקרה זה עברה הליך של אזופגוסקופיה בהרדמה כללית, שבמהלכו הוצאה בשלמותה עצם באורך של 3 ס"מ. האישה חשה בטוב לאחר הניתוח ושוחררה לביתה.

מנהל מחלקת א.א.ג במרכז הרפואי בני ציון ד"ר ריאד חניפס: "מטבעות וחפצים אשר נתקעים באיזור הוושט עלולים להיות מסוכנים הן למבוגרים והן לילדים ועלולים לגרום לקרעים בוושט ובחלק מהמקרים גם להוות סכנת חיים של ממש.

צילום: דוברות בני ציון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מצוינות ניהולית: עיריית מגדל העמק סיימה את החציון באיזון תקציבי כמסורת בשנים האחרונות

עיריית מגדל העמק הנמצאת בתוכנית מצויינות ארגונית ובתוכנית המראה של משרד הפנים מציגה מצויינות ניהולית ומקצועית בניהול תקציב הרשות בשנים האחרונות כפי שסיימה בהצלחה ובאיזון

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות