02.07.2022

שבת

חוקרי משטרת ישראל ביחידה המרכזית של מחוז צפון פיענחו את רצח המנוח זיאד גריפאת תושב זרזיר

לאחר חקירה אינטנסיבית שהתנהלה בשבועות האחרונים במחלק הרצח של היחידה המרכזית במחוז צפון  הבוקר יוגש כתב אישום כנגד צעיר בן 25 תושב הכפר

ביום שבת  (12/12/20) בשעות הלילה המאוחרות, במוקד 100 של משטרת ישראל התקבלה הודעה על גבר בן 48  שמפונה מהכפר זרזיר לבית חולים העמק במצב קשה – אנוש לאחר שהותקף במהלך קטטה שהתפתחה בכפר בין צעירים. 


שוטרי משטרת ישראל הוזעקו לכפר ואיתרו זירה בסמוך לביתו של המנוח במהלך איסוף הממצאים איתרו זירה נוספת במרחק של כ- 70 מטר. 
חוקרי המשטרה תפסו בזירות 2 קרשים גדולים ועליהם סימני דם והחלו בגביית עדויות של כל מי שנכח במקום. 


מחקירת המשטרה עלה כי בעקבות סכסוך בין צעירים שהתפתח בכניסה לכפר זרזיר סמוך לשעה 21:30, אחיו של החשוד הותקף ועזב את המקום כשהוא פצוע וחבול באורח קל. בהמשך כשעה לאחר מכן הקטטה בין הצעירים התחדשה הפעם סמוך לביתו של הקורבן כאשר גם בנו של הקורבן מעורב בה. 

אשתו של הקורבן שדאגה לשלומו של בנה וחששה שהקטטה תוביל לפצועים העירה את הקורבן משנתו וביקשה ממנו לטפל בקטטה ולהרגיע את הרוחות. הקורבן יצא מביתו ובזמן שניסה להפריד בין המתקוטטים לפתע הגיח למקום החשוד, שכעס מאד על כך שהעזו לתקוף את אחיו ולגרום לו לחבלות תפס קרש עץ שככל הנראה היה זרוק במקום וחבט בעוצמה רבה בראשו של הקורבן שאותה העת רק ניסה להפריד בין המתקוטטים ולפייס ביניהם. הקורבן התמוטט על הארץ כתוצאה מהחבטה העזה שספג והוא פונה באמצעות השכנים לבית החולים כאשר בדרך הם חברו לאמבולנס שפינה אותו לבית החולים העמק כשהוא מחוסר הכרה והצוות הרפואי של בית החולים נאלץ לקבוע את מותו. 

 החשוד נמלט מהמקום והשוטרים ביצעו סריקות לאיתורו זאת במקביל לעבודת החוקרים לאתר סרטונים מהם ניתן ללמד על הארועים אך באותם מקומות לא נמצאו כלל מצלמות וגם החשוד לא אותר.  
 ביום שלישי לאחר הרצח (15/12/20) בעקבות פעולות חקירה של חוקרי מחלק הרצח החשוד הסגיר את עצמו בתחנת המשטרה. 


השוטרים שוחחו עם המשפחות וביצעו פעולות רבות למנוע סכסוך בין שתי המשפחות שגרות באותו הכפר.  
חוקרי המשטרה במחלק הרצח אספו ראיות רבות להוכחת אשמתו של הנאשם ברצח, הראיות כללו עדויות רבות של שכנים, ושל כל מי שנכח במקום,  כולל עדות ראיה לרצח, ראיות פורנזיות מגובות בעדות מומחים, כל הראיות הועברו לפרקליטות שתגיש היום (25.1.21) בשעות הבוקר בקשה למעצרו עד תום ההליכים וכתב אישום כנגד החשוד בעברות המייחסות לו בין היתר רצח בבית המשפט המחוזי בנצרת. 

פיענוח זה מצטרף לשורה של פיענוחי מעשי הרצח במחוז צפון של משטרת ישראל – מדובר בפיענוח של 67% ממעשי הרצח. עד כה פוענחו מעשי הרצח של 16 נרצחים מתוך 24 קורבנות בני החברה הערבית, שנרצחו במהלך שנת 2020 (מתחלקים על 20 תיקים מהם פוענחו 12).


פיענוח של כ- 70% מכלל מעשי הרצח בשטח מחוז צפון בשנת 2020 הושג  תודות לפעילות נחושה ומקצועית של שוטרי משטרת ישראל, תוך שילוב כוחות של כלל היחידות השונות בתחומי החקירה, הפעלת אמצעים מיוחדים ומז"פ.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות