07.07.2022

יום חמישי

צילום: קבוצת גמאני רצה באדיבות מועצה אזורית עמק יזרעאל

חודש המודעות לסרטן השד במועצה האזורית עמק יזרעאל

במועצה האזורית מציינים את חודש המודעות לסרטן השד במספר אירועים, שיערכו במהלך חודש אוקטובר.

חודש אוקטובר הוא חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד. מדובר במחלה ממאירה, השכיחה ביותר בקרב נשים, בכל קבוצות האוכלוסייה בישראל.

במועצה האזורית עמק יזרעאל החליטו לציין חודש זה, במספר אירועים: 

ביום שלישי החולף, התקיימה ריצה בהשתתפות 51 תושבים ותושבות משמשית, יחד עם נשות הקבוצה 'גמאני רצה' – מיזם חברתי קהילתי של קבוצות ריצה וכושר, עבור נשים שמתמודדות עם סרטן השד וכאלה שהחלימו‎. הריצה המשותפת התקיימה לאורך 104 ק"מ, כחלק מהקמפיין להקפת כדור הארץ, במסגרת חודש המודעות לסרטן השד.

בנוסף, המועצה נענתה ליוזמת 'גמאני רצה' והחליפה, באופן זמני, את הלוגו בתמונת הפרופיל של דף הפייסבוק ללוגו בצבע ורוד. הלוגו הוורוד יעטר את הדף במהלך כל חודש אוקטובר, כחלק מהבעת תמיכה בנשים המתמודדות עם המחלה ובאלה שהחלימו.

יתקיימו בדיקות ממוגרפיה לתושבות המועצה, ביום שני 25/10/21 בין השעות 15:00-18:30, במכון הממוגרפיה החדש בעפולה. תושבות המועצה מגיל 50 ומעלה, יכולות להיבדק ללא צורך בהפניה ובהרשמה מראש. 

יערך אימון פתוח של קבוצת 'גמאני רצה' – ביום שלישי 26/10/2021 בשעה 18:30 – הציבור מוזמן להגיע עם חולצה ורודה ולהצטרף לריצה. נקודת המפגש בחניית בית הספר 'עמקים תבור' בקיבוץ מזרע.

ביום שלישי26/10/2021 בית המועצה ומבנים ציבוריים ביישובי המועצה יוארו בוורוד.

אייל בצר ראש המועצה, מסר: "בהתמודדות עם סרטן השד, גילוי מוקדם הינו משמעותי ביותר. על כן, המועצה הקדישה מספר אירועים לציון חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד. אנא, נצלו את ההזדמנות שיצרנו עבורכן וגשו להיבדק!"

כל הפעילויות יתקיימו במסגרת תכנית 'אפשרי בריא' עמק יזרעאל והמחלקה לשוויון מגדרי במועצה, המקדמות את העלאת המודעות לנושא.

פרטים נוספים באתר המועצה האזורית עמק יזרעאל.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות