16.05.2022

יום שני

ברבורים שחורים צילום: חי פארק מוצקין

חודש אפריל בחי פארק קריית מוצקין

מהתרבות הברבורים והארנבים בפארק ועד שלב חיזור העופות, אלה החידושים שמחכים למבקרים בחי פארק קריית מוצקין בחודש אפריל

משפחת הברבורים השחורים המתרבה שבה לתצוגת עופות המים והביצה בנוכחות מלאה. ההורים והאפרוחים הצעירים היו בקרנטינה בפיקוח ושמירה יתרה מפני האויב הגדול שלהם – העורבים. כעת משהאפרוחים גדלו ויכולים להגן על עצמם הם הועברו לבית המקורי שלהם יחד עם כל החברים לתצוגה.   עוד זוג ברבורים עם אפרוח אחד קטן נמצא בקרנטינה. ברגע שיגדל תחזור המשפחה לאגם הברבורים.

הארנבים הענקים החלו להתרבות. ראשונים הם ארנבי הפאפילון עם האף השחור דמוי הפרפר. (פאפילון בצרפתית = פרפר) וגם הארנבים האחרים בדרך הזו. אנחנו שמחים במיוחד כי ייעודם של הצעירים לגדול ולהיפגש עם הקהל. כרגע הקהל לא יכול ללטף את הענקים והוא מסתפק בארנבונים הקטנים והחביבים.

המלטת ארנבי ענקיים צילום: חי פארק מוצקין

הוספנו דשא סינטטי אצל הארנבונים, כך יהיה יותר נעים לשבת וללטף את הארנבונים הקטנים. אסור להרימם מחשש לפגיע בעמוד השדרה שלהם. במקום שהם יגיעו אלינו לספסלים אנחנו נשב לידם. כאמור, את הארנבים הענקים עדיין לא ניתן ללטף, לפחות לעת עתה. נצטרך להמתין עד שנשיג ריבוי יפה שלהם ואז נשחררם לליטוף.

דשא סינטטי אצל הארנבונים צילום: חי פארק מוצקין

האמו הזכר שלנו ממשיך לדגור על הביצים. ככל הנראה לא נזכה לתוצרים, הדגירה אורכת כבר יותר מהזמן המיועד, אבל אנחנו מעריכים את הזכר על מאמציו ונחישותו השנה. בניגוד לשנים קודמות בהם לא היה מודע לתפקידו החשוב, השנה החל לדגור בזמן ובצורה עקבית. ייתכן והבעיה בפוריות אך נבדוק את הנקודה בשנה הבאה.

אמו דוגר צילום: חי פארק מוצקין

אנחנו נמצאים בשיא החיזור בעופות. יש הטלות, דגירה ובע"ה אנחנו ממתינים לגוזלים. בתוכי הארה, ביונת הניקובר ועוד. זוג מעניין במיוחד הם עגורי הכתר שמחליטים היכן להיות בגן. מקומם הטבעי הוא יחד עם עופות המים והביצה. בגלל סכסוך עם זוג עגור כתר נוסף שהיה בתצוגה, בעבר, העברנו את העגורים לתצוגת דרום אמריקה – שאמנם לא מתאימה גיאוגרפית לעגורים האפריקאים, אך מסתבר מוצאת חן בעיניהם מאוד. חרף המאמצים להחזיר אותם לתצוגה המקורית הם שבים לבד בקפיצות ותעופה קלה ומסרבים לשנות מקום. נכבד את רצונם ונשאיר להם לממש את העדפתם.

העגורים בוחרים בית צילום: חי פארק מוצקין

שני גדיי יעלים חביבים נולדו לשתי יעלות חן. אנו צופים עוד המלטות בקרוב.

המלטות אצל היעלים צילום: חי פארק מוצקין

שוב תודה למחסן יד 2 בקריית ביאליק שעזר לנו בתרומת שמיכות בחודש מרץ הקר. כל מי שיש לו שמיכה שהוא לא זקוק לה, נשמח לקבל ולהעביר ישירות לטום וסאלי קופי האורנגאוטן שנהנים להתכסות גם בימים בהירים וחמימים.

תרומת שמיכות צילום: חי פארק מוצקין

הניאלות שלנו עברו דירה מהסוואנה האפריקאית למתחם העליון של החי פארק. הזכר נראה מרוצה במיוחד עם קבוצת הנקבות סביבו וכולם נהנים מליכוח העשבייה הרבה והשטח העצום של התצוגה. בעתיד התצוגה תתמלא באנטילופות נוספות. יש למה לצפות.

ניאלות צילום: חי פארק מוצקין
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות