16.06.2021

יום רביעי

קרדיט: juedisches ceremoniel https://bit.ly/3uTtn9D

חודשיים אחרי החתונה גילתה האישה סוד גדול על בעלה

האישה טענה "החופה שלנו לא היתה על פי המנהגים וההלכה ולא התקיימה כמקובל תחת כיפת השמיים"

הבעל בתגובה: אצלנו, הספרדים, אין לזה משמעות. אשתי מחפשת עילה לפרק את הנישואין כי אהבת נעוריה חזר מחו"ל היישר לתוך חיינו

בני הזוג נישאו לפני שנה אחרי הכרות של כמה חודשים.
שניהם מגיעים מבתים מבוססים, שניהם בתחילת שנות השלושים לחייהם ושניהם מועסקים באותו מוסד פיננסי כעובדים בכירים.

הדרמה בחיי הזוגיות הקצרים נרשמה כמה חודשים לאחר שנישאו. בני הזוג יצאו לבילוי משותף עם זוג חברים. אלא שבן הזוג שהגיע עם ידידה שלו, היה אהבת נעוריה של האישה. "חשבתי שאין בכך פסול כי הבנתי שהכל מאחריה והיא התחתנה איתי מאהבה", סיפר הבעל לעורכת הדין שרין סולן.

לדבריו, הקשר ביניהם מיד אחרי הארוחה הלך והתהדק. לעומת זה האישה טוענת כי כמה שבועות אחרי שנישאה ראתה שבעלה הטרי משתמש בכדורים להגברת האון. על כך הגיב הבעל: "זה היה חד פעמי ולבקשתה של אשתי".

לפני מספר שבועות החליטה האישה לבקש מבעלה גט והסכימה לוותר על הכתובה.
בנימוקים לבקשת הגירושין לא הזכירה את כדורי הוויאגרה וגם לא את אהבת נעוריה, אלא טענה להגנתה כי החופה אינה כשרה. לדבריה, החופה התקיימה בתוך אולם ואילו במנהגי האשכנזים החופה חייבת להתקיים תחת כיפת השמיים, לעומת זה אצל הספרדים, מוצאו של בעלה, ניתן לקיים את החופה באולם.

בבקשה לגט טענה האישה כי רבני צהר מחזקים את העובדה כי יש שוני מעדות המזרח לעדות אשכנז. האשכנזים מקפידים שהחופה תהיה תחת כיפת השמים. יש כאן משמעות סמלית של עמידה תחת הכוכבים. "אברהם התברך כי זרעו יהיה 'ככוכבי השמים לרוב' זו הברכה אותה אנו מאחלים לזוג" מציינים רבני צהר. ואילו עדות המזרח אינם מקפידים על כך ונוהגים לערוך חופה גם בתוך האולם.

עו"ד סולן טוענת כי גם אם החופה נערכה באולם או תחת כיפת השמיים – ובלבד שנערכה כדת משה וישראל ובידי רב מוסמך על פי כל כללי הטקס – היא חופה כשירה לחלוטין. "למנהגים בין העדות אין משמעות, לבטח לא כזו שיכולה לבטל חופה" הדגישה עו"ד סולן.

הבעל מבקש כתנאי להסכמתו לתת לאשתו גט, פיצוי של מיליון שקלים עוגמת נפש. בני הזוג נשלחו לגישור.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות