17.09.2021

יום שישי

חה״כ עפר שלח ביקר היום במתחם הקורונה בבית החולים רמב״ם

חה״כ שלח אמר לאחר הביקור: ״מושגים כמו ״שלטון לא מתפקד״ נהיים מוחשיים לגמרי כשאתה רואה בכמה עניינים הצליחה התושיה של הלברטל ואנשיו, כמו של המקבילים להם בבתי חולים אחרים, לגבור על הביורוקרטיה, הסחבת וחוסר התפקוד הכללי של הממשלה הזאת. כמו לפני 47 שנים, הם המח״טים והמג״דים והחיילים שמצילים את עם ישראל מכשלי הממשלה הנבחרת שלו.אנחנו חייבים להודות להם, ואנחנו חייבים להם ולכולנו לתקן.״

״ביקרתי היום בבית החולים רמב״ם בחיפה, ובבית החולים לקורונה – כך ראוי לקרוא למתחם שיוכל, אם נצטרך חס וחלילה, לאכלס כמעט 800 חולים – שנפתח במה שהוא בימים כתיקונם החניון של בית החולים. 
ראיתי צוות ניהולי, בראשותו של מנהל בית החולים ד״ר מיקי הלברטל, וצוותים רפואיים שעושים עבודה מופלאה, לא פחות. 
ראיתי את חולי הקורונה, שמקבלים טיפול מעולה ומסור ואנושי, אבל חווית האשפוז שלהם היא קשה במיוחד. 
וראיתי כמה וכמה דברים, המוכרים לי מעבודתי כיו״ר ועדת הקורונה והיום ביקורת המדינה בכנסת, אבל לראות אותכם מקרוב דרך מסכת הפלסטיק ושכבות המיגון זו חוויה אחרת לגמרי.
מושגים כמו ״הרעבת מערכת הבריאות״: נהיים מוחשיים לגמרי כשאתה מבין שבית חולים כמו רמב״ם, שהוא בי״ח ממשלתי ומרכז-על המשרת כ-2 מיליון איש, נאבק כבר שנים לקבל עוד שני חדרי ניתוח, ועלול להיקלע ממש בקרוב לבעיות תזרים (שכבר קיימות בבתי החולים הפרטיים). אני יודע היטב באיזו קלות היו מוזרמים כספים לו היה מדובר במערכת הביטחון. במערכת הבריאות, שעוסקת בהצלת חיים פשוטו כמשמעו, כל דבר כזה הוא קריעת ים סוף.
מושגים כמו ״שחיקת הצוותים הרפואיים״ נהיים מוחשיים לגמרי כשאתה עובר את התהליך הארוך והחיוני של התמגנות ויציאה ממיגון, ומבין שאחות במשמרת של 12 שעות עוברת אותו שש פעמים, כי אי אפשר להיות במתחם יותר משעתיים רצוף.
מושגים כמו הצורך במערך הסברה ראוי נהיים מוחשיים לגמרי אחרי שעה במתחם הקורונה. לולא התמצתה ההסברה בחודשים הראשונים למגיפה ב״ראש הממשלה מופיע בטלוויזיה״, כמו שהביאו אנשי המל״ל בהופעתם בפניי כשהייתי יו״ר ועדת קורונה, היה כל אזרח מקבל המחשה כמעט יומית איך נראים החיים של חולי הקורונה המאושפזים, גם בהינתן מיטב הטיפול ע״י מיטב הצוותים. תאמינו לי, זה היה גורם לכולם להקפיד על כללי הזהירות פי אלף מכל דאחקות ״תשמרו על מ״מי״ (מסיכה מרחק ידיים) של ביבי.
מושגים כמו ״שלטון לא מתפקד״ נהיים מוחשיים לגמרי כשאתה רואה בכמה עניינים הצליחה התושיה של הלברטל ואנשיו, כמו של המקבילים להם בבתי חולים אחרים, לגבור על הביורוקרטיה, הסחבת וחוסר התפקוד הכללי של הממשלה הזאת. 
כמו לפני 47 שנים, הם המח״טים והמג״דים והחיילים שמצילים את עם ישראל מכשלי הממשלה הנבחרת שלו.אנחנו חייבים להודות להם, ואנחנו חייבים להם ולכולנו לתקן.״

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות