02.07.2022

שבת

בית חולים כרמל צילום: אלי דדון

חדש במרכז הרפואי כרמל – שירות ייעוץ גניקולוגי אישי לחולות טרשת נפוצה

בשורה לנשים החולות בטרשת נפוצה. שירות חדש וייחודי נחנך במרכז הרפואי כרמל למטופלות החולות בטרשת נפוצה, שירות ייעוץ גניקולוגי אישי .

פרופ' אריאל מילר מנהל המרכז לטרשת בכרמל – " מדובר בשירות ייחודי בביה"ח המאפשר לנו להעניק למטופלות המתמודדות עם טרשת נפוצה ייעוץ בכל הקשור להיריון, לידה, פוריות וכל האספקטים הגניקולוגיים ומיילדותיים לצד המחלה ".

טרשת נפוצה הינה מחלה כרונית של מערכת העצבים המרכזית, אשר מהווה את הסיבה השכיחה ביותר לנכות נוירולוגית בקרב אוכלוסיית הגילאים הצעירים בעולם המערבי. המחלה פורצת לרוב בגילאי 40-20 והיא שכיחה יותר בקרב נשים לעומת גברים, ביחס של כ-3:1. מספר החולים המוערך בעולם עומד כיום על כ 2.5 מיליון איש מתוכם בישראל מוכרים ומטופלים כ-10,000 חולים, גברים ונשים.

פרופסור אריאל מילר, נוירולוג מומחה, מנהל המרכז לטרשת נפוצה והיחידה הנוירואימונולוגית של בי"ח כרמל, מציין כי השכיחות הגבוהה של המחלה אצל נשים הביאה את המרכז לפתיחת שירות גניקולוגי ייחודי, ראשון בארץ, לטובת המטופלות.

" מהיכרות רבת שנים ומניסיון טיפולי בנשים רבות זיהינו את הצורך של המטופלות לקבלת מידע זמין ומענה מקצועי לשאלות קריטיות עבור הנשים בתחומי הגניקולוגיה והפוריות", מסביר פרופ' מילר.

היות ומחלת הטרשת שכיחה בנשים בגיל הפוריות , הינה בעלת השפעה מרכזית על קבלת החלטות הקשורות בתכנון משפחה והורות עתידית. שאלות רבות עולות באשר להשפעת מחלת הטרשת על פוריות האישה, הריון ולידה מחד וטיפולים הורמונליים למניעת הריון, כסיוע להריון ובגיל המעבר.

כדי לענות למטופלות הטרשת על כל השאלות בתחום בריאות האישה, הוקם השירות החדש. ביוזמת פרופ' מילר ובשיתוף צוות המחלקה הגניקולוגית ב"כרמל".

פרופ' אריאל מילר צילום: אלי דדון

ד"ר סיון סקוירסקי, רופאה מומחית לפוריות, מיילדות וגניקולוגיה, הצטרפה לאחרונה לצוות המולטי-דיספלינרי של יחידת הטרשת בבית החולים, ותלווה את מטופלות ביחידה במטרה לתת מענה לכל אותם היבטים, כולל : ייעוץ אישי ופרטני על דרכי ההתמודדות עם טרשת נפוצה לקראת הריון, במהלך הריון ולאחריו. כמו גם על התאמת טיפולי אמצעי מניעה/פוריות, והתמודדות עם הריון, לידה והנקה, הכל לצד מחלת הטרשת נפוצה.

לאחרונה  התארחו פרופ מילר וד"ר סיון סקוירסקי במסגרת העמותה " הבית של חולי הטרשת הנפוצה בישראל" , ויחד הם הסבירו וענו על שאלות ופניות בכל הנוגע לאספקטים הגניקולוגיים ומחלת הטרשת.

פרופ מילר מוסיף ואומר כי:

"אני מאמין כי שירות הייעוץ החדש הינו משמעותי מאד על מנת לתת מענה לכל אותם היבטים המעסיקים את מטופלותינו ומשפחותיהן, והנקרים בדרכן לאורך שנות הטיפול וההתמודדות עם מחלת הטרשת. 

ד"ר סיון סקוירסקי מוסיפה: "יעוץ פרטני ואישי מביא לטיפול אופטימלי המותאם לכל מטופלת בהתאם לצרכיה, וזוהי שאיפתנו. אנחנו כאן על מנת לתת מענה ולהתייחס לכל סוגיה שעולה בכל הקשור לטיפול הגניקולוגי ופוריות המטופלות לצד מחלת הטרשת."

השירות החדש לייעוץ גניקולוגי לחולה טרשת במרכז הרפואי כרמל מצטרף לעוד מגוון שירותים וייעוצים הניתנים במסגרת המרכז לטרשת נפוצה בבית החולים "כרמל" וכוללים יעוץ בתחום הפרעות ראיה (נוירו-אופטלמולוג), יעוץ בתחום הפרעות שליטה בסוגרים

(נוירו- אורולוג), סחרחורות (נוירו-אוטולוג), מרפאת זיכרון  ועוד  

המרכז לטרשת נפוצה של ביה"ח כרמל נבחר כאחד ממרכזי המצוינות של "כללית" בכל הארץ, והוא פועל בשיתוף פעולה עם צוות המחלקה הנוירולוגית של כרמל, בניהולה של ד"ר סיון בלוך.

אז אם יש לכן שאלות על התמודדות עם מחלת הטרשת לקראת במהלך ההיריון או לאחריו 

אתם מוזמנים לפנות למרכז לטרשת נפוצה במרכז הרפואי כרמל שם ישמחו לתאם לכם פגישה אישית עם רופאה גניקולוגית המתמחה בתחום. 

לפרטים ניתן לפנות בטלפון 04-8250851 או באמצעות המייל  [email protected]

בנוסף אתם מוזמנים להצטרף לקהילת הבית של חולי הטרשת בפייסבוק   

ttps://bit.ly/3hkQ8h8

ד"ר סיוון סקוירסקי צילום: אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות