18.05.2022

יום רביעי

צילום: דוברות מכבי

חדש במכבי בקריית מוצקין: מכשיר לבדיקת צהבת ללא דקירה וכאב מיותר

בשורה להורים הטריים: מהיום ניתן לבצע במרכז הרפואי של מכבי בקריית מוצקין בדיקות בילירובין לילודים בשיטה פשוטה וללא כאב

כל הורה טרי מכיר את המשמעות של "צהבת ילודים"; עלייה בערכי הבילירובין היא תופעה נפוצה אצל תינוקות בני יומם, וזוהי אחת הבדיקות הראשונות שעובר כל תינוק, מיד לאחר הלידה. כאשר ערכי הבילירובין גבוהים, לא ניתן לבצע את ברית המילה במועדה ולכן הורים רבים מעוניינים לבדוק את התינוק קודם ברית המילה.

כידוע, בדיקת הבילירובין הרגילה מבוצעת ע"י דקירה קלה ברגלו של התינוק ודורשת המתנה לתשובות המגיעות מהמעבדה.  בניגוד אליה, מכשיר הבילירובין TC החדש מיועד לביצוע בדיקת בילירובין בילודים עד גיל 14 יום, בלי דקירות וללא כאב , ותוצאותיו מתקבלות באופן מידי, דבר המקל על ההורים והיילודים.

במחוז הצפון של מכבי נוסף לאחרונה מכשיר בילירובין TC ראשון במרכז הרפואי בשד' בן גוריון 80/א בקריית מוצקין. זהו המכשיר השני במחוז הצפון של מכבי, והוא מצטרף למכשיר בילירובין TC הקיים במרכז הרפואי כרמל-חורב בחיפה, לו קיים ביקוש גדול מאוד. הבדיקה במכשיר לא מצריכה קביעת תור, מתבצעת לאורך כל שעות היום (9.00-22.00) ובהפניית רופא בלבד. המכשיר החדש בקריית מוצקין יסייע במענה על הביקוש לבדיקות יילודים במכשיר החדשני לחברי מכבי באזור מפרץ חיפה והצפון כולו.

עיסא מעיקי, מנהל המעבדה במוקד של מכבי בקריית מוצקין:" מכשיר הבילירובין החדש מוכיח עצמו והביקוש בהתאם. אנו בוחנים הוספה של עוד מספר מכשירים לטיפות החלב במחוז הצפון".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות