21.05.2022

שבת

הרובוט בכרמל צילום: אלי דדון

חדשנות בכרמל  – רובוט דה וינצ'י לניתוחים הגיע לכרמל

הדגם האחרון והמתקדם ביותר של רובוט הדה וינצ'י – גרסת Xi נקלט בכרמל  

והשבוע כבר בוצעו בהצלחה מרובה ארבעת הניתוחים ראשונים.

מרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית הצטייד באחרונה במערכת ניתוחים רובוטית המתקדמת מסוגה – דגם ה- Xi של רובוט הדה וינצ'י והשבוע כבר בוצעו ארבעת הניתוחים הראשונים.

החולים שנותחו אושפזו במחלקה האורולוגית ובמחלקה כירורגית ב' של בית החולים והניתוחים עברה בהצלחה מלאה.

ד"ר דקל וצוות חדר הניתוח צילום: אלי דדון

ד"ר יורם דקל מנהל המחלקה האורולוגית ציין בסיפוק:  " אני שמח כי אחרי שנים של המתנה, זכינו לקבל את הרובוט החדש והוא יאפשר לנו להתקדם לעידן הכירורגיה הרובוטית  ולתת רפואה מהמעלה הראשונה למטופלים שלנו. הרובוט מיועד לביצוע ניתוחים גדולים ומורכבים והוא מרחיב את היכולות שלנו בביצוע ניתוחים ממוקדים בגישה מצומצמת שיחליפו את הניתוחים הפתוחים. המשמעות לחולה היא פחות סיבוכים, פחות ימי אשפוז, תאוששות מהירה יותר וגם פחות סכנה לזיהומים ". 

בתחום הכירורגיה הכללית יבוצעו ברובוט בעיקר ניתוחים אונקולוגיים. הרובוט מציע יתרון בניתוחים מסובכים כמו כריתה של גידולי המעי הגס והחלחולת ובהמשך גם ניתוחים לגידולי כבד.  ד"ר ריאד חדאד מנהל מחלקה כירורגית ב' בכרמל ואחד ממנתחי הכבד לבלב המובילים בישראל מסביר : 

"הרובוט מאפשר לנו גישה יציבה ובטוחה לאזורי ניתוח שהגישה אליהם קשה. הניתוחים יהיו מדויקים יותר ואיכותיים יותר והחולים ייהנו מאשפוז קצר ושחרור מוקדם. 

אין הרבה מרכזים רפואיים המבצעים ניתוחי כבד ולבלב בגישה רובוטית. אנחנו בכרמל נערכים להוביל בתחום ניתוחי הכבד והלבלב בגישה רובוטית ולהציע למטופלים שלנו את הרפואה המתקדמת ביותר". 

לרובוט הדה וינצ'י יתרונות בולטים ביכולות התמרון שלו וההגעה לאזורים קשים בניווט מדויק ויציב.   יתרונות שרובם ככולם מתמקדים בעובדה אחת: הוא לא אנושי. המשמעות היא 

אחד היתרונות הגדולים ביותר שמציעה המערכת הזו היא האפשרות לבצע 'תנועות מפרק' בטווח גדול פי כמה מזה של האדם. הרובוט אמנם מחקה את תנועת הרופא, אך הוא יכול לסובב חלקים מסוימים בו, לדוגמה, ב-360 מעלות, ולהגיע למקומות שאף מנתח לא מסוגל להגיע אליהם באותה מהירות וקלות. עבור המנותח המשמעות היא שהניתוח יהיה מהיר יותר, מדויק יותר וכואב פחות.

מחלקות נוספות נערכות להכשרת הצוות לכניסה לעידן הניתוחים הרובוטים כולל מחלקת נשים, היחידה לניתוחי ריאות ומחלקת א.א.ג.  

ההכשרה לצוותי הניתוח באמצעות הרובוט בכרמל הינה מסודרת ביותר וכוללת קורס ועבודה באמצעות מערכת סימולטור ייעודי כדי להקנות את המיומנויות הנדרשות. 

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג מסכם: אני מודה להנהלת הכללית, לחטיבת בתי החולים על האמון שהם מביעים בבית החולים שלנו ועל ההשקעה האינטנסיבית בפיתוח בית החולים כרמל בשנים הקרובות. בקרוב נראה גם מערכת PET CT , מכשיר MRI וחדר צנתורים ליחידה לאלקטרופיזיולוגיה. תודה גם לקרן הלמסלי על התרומה המבורכת שסייעה ברכישת המכשיר.  

ד"ר חדאד וד"ר דקל צילום: אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות