18.05.2022

יום רביעי

פרופ' פייסל עזאיזה צילום: יח"צ

חבר סגל אוניברסיטת חיפה לשעבר: "אסור לנו לאפשר לשני הפיגועים להרוס את החיים המשותפים שלנו כאן"

פרופ' פייסל עזאיזה, נשיא המכללה האקדמית סכנין וחבר סגל אוניברסיטת חיפה עד 2021, קורא היום לציבור בישראל לא למהר ולהסיק מסקנות בעקבות שני הפיגועים האחרונים בבאר שבע ובחדרה ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין יהודים לערבים

"בשנה האחרונה עשינו דרך חשובה למען דור העתיד שלנו בבניית החיים המשותפים שלנו כאן. המאבק על השלום והחיים המשותפים הופך עכשיו להרבה יותר קשה ומאתגר, אבל אסור לנו לתת לפיגועים להרוס את מה שנבנה כאן.
דווקא עכשיו, לצד גינוי הפיגועים הקשים ועקירת העשבים השוטים מבנינו, צריך להעמיק את הקשר בין יהודים לערבים ולחזק את הפעילות המשותפת שלנו בארץ. אסור לתת לאירועים כאלה להחזיר אותנו אחורנית, צריך להמשיך ולבנות כאן ביטחון אישי וחיים משותפים למען הדור הצעיר שלנו, יהודים וערבים" אמר פרופ' פייסל עזאיזה

פרופ' פייסל עזאיזה (64) נשיא המכללה האקדמית סכנין להכשרת עובדי הוראה, היה חבר סגל בכיר באוניברסיטת חיפה בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, בבית הספר לעבודה סוציאלית משנת 1993. הוא כיהן כדיקן הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה החל משנת 2016 עד 2021. כיהן 7 שנים כראש המרכז היהודי –ערבי באוניברסיטת חיפה. כיהן 5 שנים כראש בית הספר לעבודה סוציאלית. היה יו"ר הוועד המנהל של מרכז אדמונד י. ספרא לחקר המוח בלקויות למידה וחבר סנאט וחבר בחבר בנאמנים. הוא כיהן 10 שנים כחבר מל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) ו-6 שנים כחבר ות"ת (הוועדה לתכנון ולתקצוב). בנוסף, בשנים 2016-2014 כיהן כסגן יו"ר ות"ת ובשנת 2015 כיהן כמ"מ מקום יו"ר ות"ת.

במישור הציבורי, פרופסור עזאיזה כיהן כראש המועצה המקומית דבוריה (1998-2001), היה דובר ועד ראשי היישובים הערביים וועדת המעקב העליונה לאוכלוסייה הערבית בארץ, כיהן כיו"ר הדירקטוריון של החברה למתנ"סים, עזאיזה הקים וניהל את עמותת "סיכוי" העוסקת בשוויון הזדמנויות בין יהודים וערבים, הקים וניהל את בית האבות הראשון לאוכלוסייה הערבית, כיהן כסגן נשיא בקרן אברהם (עמותה לשינוי חברתי לקידום ושילוב שוויון בין יהודים לערבים אזרחי ישראל) וכיהן כחבר המועצה הציבורית לחוקה בישראל, המכון הישראלי לדמוקרטיה. ובנוסף הוא כיהן כחבר בוועדת שפניץ למינוי בכירים במנהל הציבורי (לשעבר ועדת רביבי).

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות