23.05.2022

יום שני

צילום: נתיבי ישראל

חבר מועצת העיר חיפה אביהו האן הגיש ערר כנגד אי הפעלת הרכבלית בשבת

יו"ר סיעת הירוקים במועצת העיר הגיש ערר כנגד ההחלטה לא להפעיל את הרכבלית ביום שבת וטוען כי הציבור החרדי בעיר בראשו של סגן ראש העיר מיכי אלפר משפיע על ראש העיר במקרה זה

חבר מועצת העיר אביהו האן הגיש ערר כנגד ההחלטה לא להפעיל את הרכבלית בשבת, במכתבו טוען יו"ר סיעת הירוקים במועצת העיר כי ראש העיר מושפעת מהציבור החרדי בעיר ואומר כי העיר שבויה בידי סגן ראש העיר מיכי אלפר שמתנגד להפעלת המטרונית ביום השבתון.

אביהו האן:

שאילתה למועצת העיר
מדוע ראש העיר אינה מפעילה את סמכותה להורות לסגן ראש העיר ויו"ר הועדה המקומית מיכאל אלפר לחתום על תעודת הגמר ( טופס 4 ) להפעלת הרכבלית ?

על פי פרסום בעיתונות ובתקשורת החיפאית, ניתן להבין כי סגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה מסרב לחתום על תעודת הגמר ( טופס 4 ) ולאפשר את הפעלת הרכבלית .

נודע כי מהנדס העיר חתם על תעודת הגמר וזאת לאחר שהושלמו כל ההתחייבויות בהתאם לדרישת מהנדס העיר.

לא יתכן שעיר שלמה תהיה שבויה בידי סגן ראש העיר אלפר שמסרב לחתום כל תעודת הגמר.
במכתב ששלחתי לשרת התחבורה ב 13.3.2022 בנושא הפעלת הרכבלית בסופי שבוע ושבתות ובו דרשתי את התערבותה המיידית בנושא הבנתי מגורמים בכירים במשרד התחבורה שהם יעשו הכל כדי שהרכבלית תפעל בשבת.

לא יתכן שראש העיר עינת קליש עומדת כסטטיסטית ואינה פועלת להפעלת הרכבלית.
האם החשש של ראש העיר מאיבוד הקואליציה היחידה שלה, קואליציית החרדים אינה מאפשרת לה לדאוג לתושבי העיר החילוניים ?

האם ראש העיר אינה מבינה שמעל 250000 תושבי העיר החילוניים מעוניינים הן בהפעלת הרכבלית בשבתות והן בהפעלת הכרמלית בשבת?

אני דורש מראש העיר לפעול מיידית מול סגן ראש העיר אלפר ולאלצו לחתום על תעודת הגמר ( טופס 4 ) וכאלטרנטיבה להורות ליו"ר הועדה המקומית סגן ראש העיר נחשון צוק לחתום במקומו.

שאלותי :

  1. מדוע ראש העיר אינה פועלת מול מיכאל אלפר ונחשון צוק מובילי הועדה המקומית לתכנון ובניה ומורה להם לחתום על תעודת הגמר להפעלת הרכבלית ?
  2. האם המניעים האמיתיים לאי הפעלת הרכבלית הוא ניסיון של עיריית חיפה בראשות קליש ואלפר לאלץ את משרד התחבורה להימנע מהפעלת הרכבלית בסופי שבוע ושבתות ?
  3. שרת התחבורה הצהירה מפורשות שבכוונתה לדרוש את הפעלת הרכבלית בשבתות, מדוע אם כך עיריית חיפה שצריכה לדאוג לאינטרסים של רוב תושבי העיר ועם גיבוי חד משמעי זה של שרת התחבורה מייצרים קשיים ומנסים לפעול להחלטה שהרכבלית לא תפעל בשבת ?
  4. על פי הפרסום מעורב ח"כ גפני במגעים לאי הפעלת הכרמלית בשבת. האם מחויבות ראש העיר היא לח"כ גפני או לתושבי העיר ?
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות