23.05.2022

יום שני

צילום: חברת שקמונה

חברת שקמונה למען ניצולי השואה באזור חיפה

בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה (27.4), מנהלת המחלקה ורכזי הדיור ממחלקת הדיור הציבורי של חברת שקמונה הגיעו עם זרי פרחים לשורדי השואה החיים בדיור הציבורי בחיפה.

בין הדיירים שביקרו הייתה בבה אפשטיין בת ה-87. בבה נולדה באודסה בשנת 1935, וכשהגרמנים הגיעו לאודסה בשנת 1941 היא הייתה בת 6. את אביה לא גייסו לצבא כי הוא היה חולה לב ואת כל המסעות היא עברה עם הוריה.

לאחר שעברו מספר מחנות הם הצליחו לברוח מהגרמנים באמצעות אוניית מסע לקזחסטן ובקזחסטן הם מצאו מסתור בפרוזדור של דירה קטנה מאוד וכך ניצלו.

לאחר המלחמה חזרה בבה עם משפחתה לאודסה ובשנת 1990 עלתה לארץ עם אימה ואביה והם נקלטו בקריית ים. לפני 20 שנה עברה לגור בדירה של שקמונה ברחוב ירושלים בחיפה. בבה מספרת שהיא זוכה לאוזן קשבת משקמונה בכל פעם שהיא פונה ומבקשת משהו אם זה בתחום הדיור ואם זה בתחומים אישיים. לבבה בן ובת, שלושה נכדים ושלושה נינים.

רותי גולדנברג מנכ"לית שקמונה: "כבת לשורדת שואה, ביום זה ובכל ימות השנה חשוב לנו לדאוג ולטפל באוכלוסייה של שורדי השואה, אנו זמינים עבורם לכל עזרה. שקמונה אחראית על הדיור הציבורי באזור חיפה וזו מבחינתנו שליחות".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות