27.09.2021

יום שני

ח"כ נעמה לזימי קרדיט: Omerlubi https://bit.ly/2W1jf2U

חברי הכנסת לראש הממשלה – "פעל להקמת מנהלת להבראת מפרץ חיפה בתקציב המדינה הקרוב"

חברי הכנסת נעמה לזימי (העבודה) ואלון טל (כחול לבן) פנו היום במכתב לראש הממשלה נפתלי בנט, בכדי לדרוש הקמת מנהלת וקידום החלטת ממשלה לאימוץ דו"ח ועדת המנכ"לים להבראת מפרץ חיפה כבר במסגרת תקציב המדינה לשנת 2021-2022. דו"ח ועדת המנכ"לים שפורסם ביוני האחרון קבע כי משיקולים כלכליים יש להוציא את התעשייה המזהמת ממפרץ חיפה בתוך עשור. החלטת ממשלה והקמת המנהלת מהווים צעדים הכרחיים שכן מדובר בתהליך מורכב שדורש תיאום בין משרדי.

ח"כ נעמה לזימי: "הבראה והחייאה של מפרץ חיפה היא אינטרס לאומי מיידי, מדובר בשטח בעל פוטנציאל אדיר לעתיד האזור, ומהווה כעת מפגע בריאותי- חברתי- סביבתי, וסכנה עבור תושבי האזור והסביבה. הקמת מנהלת שתפקח ותעקוב אחר יישום דו"ח ועדת המנכ"לים, לפינוי המזהמים, היא צעד ראשון בלבד, אבל משמעותי מאין כמוהו להתנעת הריפוי שמטרופולין חיפה, הבית שלי, זקוק וראוי לו."

ח"כ פרופ' אלון טל: "חוק ההסדרים נועד עבור רפורמות גדולות שאינן סובלות דיחוי, ואין סוגיה דחופה בישראל כמו הבראת מפרץ חיפה. ממשלת השינוי התחייבה לקדם את פינוי התעשיה המזהמת ובלתי סביר שתושבי המפרץ יאלצו לחכות לחכות ל-2023. לכן חברי כנסת מסיעות הקואלציה והאופזיציה התאחדו לפניה דחופה זו לרה"מ לפעולה מיידית בנושא".

ח"כ פרופסור אלון טל קרדיט: orenshafir https://bit.ly/3yY6Zir
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
יוסי

כל הכבוד לשני חברי הכנסת האמיצים שאינם מוכנים להמשיך עם המצב הבלתי הגיוני שגורמת התעשיה המזהמת מפרץ חיפה. אל תוותרו בשום אופן על בריאותנו ויש לכם את הכוח הפוליטי לשנות את המצב. בתוצאות מעשיכם נדון אתכם. תודה