07.07.2022

יום חמישי

צילום: דוברות אלביט מערכות

חברה הבת של אלביט מערכות בארה"ב זכתה בחוזה מסגרת לכמות וזמן בלתי קבועים בסך 76 מיליון דולר לאספקת מערכות ראש לתצוגה עבור מסוקי אפאצ'י של צבא ארה"ב

אלביט מערכות הודיעה היום כי חברת הבת שלה בארה"ב- אלביט מערכות ארה"ב זכתה בחוזה מסגרת לכמות וזמן בלתי קבועים (– “ID/IQ” Indefinite Delivery/Indefinite Quantity) מצבא ארה"ב לספק ציוד למערכות קסדה משולבות לטייס מסוגIntegrated Helmet And Display Sight Systems (“IHADSS”) עבור צי מסוקי אפאצ'י AH-64. החוזה, שהנו בעל סכום גג פוטנציאלי של עד כ-76 מיליון דולר, יבוצע על פני תקופה של חמש שנים. הזמנת רכש ראשונה בהיקף של כ-6 מיליון דולר במסגרת חוזה ה-ID/IQ התקבלה ותבוצע במהלך תקופה של שנתיים. חלקי ה- IHADSSיסופקו לצבא ארה"ב ממתקן ההנדסה והייצור של אלביט מערכות אמריקה שבפורט וורת', טקסס.

ה- IHADSSשל אלביט מערכות אמריקה מציג מידע קריטי ישירות לנגד עין הטייס ובכך מספק לטייסי אפאצ'י פתרון אמין, שמאפשר להם לצלוח את המשימה ולשמור על הבטיחות של הצוות בזמן טיסה. בנוסף ל- IHADSS עבור האפאצ'י, אלביט מערכות אמריקה מספקת את מעבד המשימה מרובה הליבות של מודל אפאצ'י AH-64E, שנועד לספק את כל הפונקציונליות של המערכות הנמצאות על האפאצ'י.

רענן הורוביץ, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות אמריקה, אמר: "חוזה זה מהווה המשך של מערכת היחסים שלנו עם צי מסוקי האפאצ'י של צבא ארה"ב מזה מספר עשורים. ה-IHADSS תוכננה באופן ייחודי עבור האפאצ'י. המערכת מציגה מידע על הטיסה והמטרות ישירות לנגד עיני הטייסים. זה יתרון טקטי משמעותי, המספק התמצאות מצבית מהימנה, הקלה בעומס העבודה של הטייסים, הגברת הבטיחות שלהם ומאפשר הצלחת הטיסה במשימות תובעניות".   

רקע נוסף:

אלביט היא ספקית מובילה של מערכות אלקטרוניות לכלי טיס של צבא ארה״ב. החברה סיפקה עד כה למעלה מ 6,500 קסדות טייס ומערכות לשורה של  מטוסי קרב ומסוקים הנמצאים בשימוש מבצעי בחיל האוויר, חיל הים וצבא היבשה האמריקניים, לרבות מטוסי האף 35, אף 15, ואף 18, וכן למסוקי הצ׳ינוק, וי -22, בלקהוק והאפאצ׳י של צבא ארה"ב.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות