05.08.2021

יום חמישי

חזירים, זבל ומה שביניהם: מה הפתרון שהחיפאים רוצים ?

נכון, יש הרבה חזירים בעיר ובעקבותיהם מתגלגל הרבה זבל ברחובות , פחים הפוכים נהפכו למחזה שיגרתי בחיפה .
העירייה מצידה קשרה את הפחים וניסתה להילחם בתופעת החזירים אך ללא הצלחה. אז בואו נדבר מעשית , מה עושים ?
 

הגיע הזמן שיקום מישהו או מישהי בחיפה שינהל את האירוע כי עד אתה נדמה שהאירוע מנהל אותנו ואת שיגרת חיינו.
אפשר לחסוך את הציפיה "לאסון הבא" שסביר להניח לצערנו אכן יקרה או איך שנהוג לכנות זאת במחוזותינו "הכתובת היתה רשומה על הקיר" או איזה קישקוש אחר ,שלא תבינו לא נכון כרמליסט לא מאלה שחושבים שחזירים יתקפו אנשים ברחוב באופן אקטיבי ללא סיבה, אנחנו מכירים את החיה וזה לא הקטע שלה.

מה שמתרחש בפועל הוא שאנחנו תושבי חיפה והחזירים שגם הם תושבי חיפה מתחרים על אותה טריטוריית מחייה . בלי לחפש אשמים , בני אדם רוצים בתים חדשים ולשם כך פולשים לטריטוריה של בעלי החיים מה שגורם להם או דוחק אותם לצאת אל הרחובות ולפלוש לשטח המחיה שלנו מה שיוצר חיכוכים לא רצויים זה עלול לגרום לאסון או לכל הפחות לנזק משמעותי.

בין היתר הסכנות הם: חזירים שרצים לכביש סואן יכול לעלות בחיי אדם ,תופעה של אנשים שמאכילים חזירים מה שיגרום לחזירים בסוף לחשוב שלגיטימי לגשת לאנשים ברחוב ולדרוש אוכל וזה יכול להיגמר באסון, התברואה הירודה בעיר עקב הפיכת הפחים ע"י החזירים שזה בפני עצמו סכנה בריאותית ראשונה במעלה והגבלות תנועה כאלה ואחרות של תושבים שחוששים לצאת מהבית בשעות הערב בגלל להקות ענק של חזירים  שהשתלטו לנו על הרחוב והיתקלות איתם בשביל צר יכולה להיגמר בבית חולים מכורך הנסיבות.

עד כאן הבעיה !!!!

יש הרבה אנשים חכמים בחיפה ! אני לא אומר את זה במובן הציני הנהוג היום ישנם גם הרבה רעיונות טובים של אנשי מקצוע כאלה ואחרים ממגוון תחומים לאיך לחסל את התופעה, ההצעות שעלו על הפרק בין היתר הם הצעות כמו : כלובי האכלה ברחובות ,האכלה בוודיות , לכידה וסוג של טרנספר לחזירים ועוד ועוד ..

הפתרון המועדף על חלק מראשי העיר הקודמים היה רישיונות צייד בחודשים מסויימים בשנה ע"מ לדלל את אוכלוסיית החזירים גם ראש העיר הנוכחית וחבורתה ניסו די הרבה פתרונות הומניים יותר ופחות אבל בגדול כלום לא עזר והתופעה רק הולכת ומתגברת .

אנחנו סובלים ומה לעשות ההנהגה אחראית אם נהיה כנים עם עצמנו , אנחנו תושבי חיפה לא קיבלנו שם רעיון  או פתרון שהונח על השולחן בזרועות פתוחות כולנו רוצים שהחזירים יעלמו בהוקוס פוקוס אבל בלי שיזיזו אותם או יפגעו בהם או ידברו אליהם לא יפה .
הבעיה שלנו היא חוסר החלטיות לגבי פתרון התופעה וכמובן העדר הנהגה חזקה שיודעת לקחת החלטות ולא לשנות אותם בגלל פוסט בפייסבוק.
דבר ראשון לפני שמנסים כל הזיה של איזה רנג'ר ווקר כזה או אחר בואו נחליט מה דרך הטיפול הרצויה מבחינתנו החיפאים למיגור התופעה.
 על העירייה להציע 3 פתרונות רציניים למיגור התופעה ולהביא אותם למשאל רשמי שיערך בין תושבי העיר ואז ברגע שנחליט על פתרון יהיה אפשר לרוץ איתו עד הסוף ואולי סוף סוף לקחת אחריות ולנהל את האירוע כי אם ג'ונגל כאן  אז לא רחוק היום שלאנשים לא תהיה ברירה ויתחילו גם להתנהג כמו חיות (ראינו כבר כמה מקרים).

אז עד שמשהו יזוז או מישהו יוזז
כרמליסט זז ושואל אתכם כרמליסטים יקרים

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות