23.05.2022

יום שני

צילום: אלביט מערכות

זיכרון בסלון באלביט מערכות

במסגרת האירועים לציון יום השואה והגבורה, קיימה חברת ההי טק הביטחונית אלביט מערכות אירוע "זיכרון בסלון" בהשתתפות ניצול שואה שמשון לבני ששיתף את עובדי החברה בסיפור חייו, המעורר השראה וגבורה – על הצלתו וחילוצו כילד בן 12 ממכונות ההריגה של הנאצים.

ניצול השואה שמשון לבני בן 90, יליד בודפשט, הונגריה ריגש את עובדי אלביט מערכות בסיפורו האישי – בריחתו בגבורה מהגטו, כפי שדרשה ממנו אימו לבית יתומים וסיפור ההצלה שלו ע"י המחתרת היהודית של תנועת השומר הצעיר. מר לבני סיפר לעובדי אלביט – כי רק לאחר שנים רבות, הבין שהקצין הגרמני במדים שהורה לנאצים בבית הילדים לשחרר אותו ואת חבריו דקות ספורות לפני הוצאתם להורג היה איש מחתרת יהודית במדים של קצין נאצי.

עשרות מעובדי החברה מתנדבים ומסייעים לניצולי שואה בכל השנה ועושים את כל הניתן כדי שלא יהיו לבד ולא יחסר להם דבר. הקשר האישי בין ניצול השואה שמשון לבני ואלביט מערכות ימשך והחברה תעשה את כל האפשרי להנציח את סיפורו האישי. אלביט כחברה ביטחונית משמעותית לביטחון המדינה תמשיך במסורת זיכרון בסלון להנצחת סיפורי הגבורה מעוררי ההשראה של ניצולי השואה.

צילום: אלביט מערכות
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות