23.07.2021

יום שישי

באדיבות עיריית בנימינה- גבעת עדה וויקיפדיה

זוכרים את אהוד מנור

אנו מציינים השבוע (13/7/2021) 80 שנים להולדתו של הפזמונאי, המשורר, היוצר, חתן פרס ישראל והבנימיני… אהוד מנור ז"ל.

סיפור חייו של מנור ז"ל שזור בהקמת המדינה ובשנות התפתחותה : הורים שעולים מבלארוס לארץ ישראל הנמצאת תחת השלטון הבריטי, התיישבות במושבה הצעירה בנימינה – אחת ממושבות הברון, שירות קרבי בצה"ל ונפילת האח יהודה ז"ל במלחמת ההתשה וכמובן מפעל חייו הגדול עליו קיבל את פרס ישראל בשנת 1998 – הזמר והשירה העברית.

שיריו וכתביו המפורסמים מספרים ומתארים בדרכו הכל כך ייחודית ורגישה את תחושותיהם של רבים, תחושות המלוות דורות של ישראלים : " ימי בנימינה", "אחי הצעיר יהודה", "בשנה הבאה", "אין לי ארץ אחרת" ועוד רבים וטובים שקצרה היריעה מלהזכיר, כ 1,000 יצירות המהוות חלק ממורשת הזמר העברי.

בשבילנו ובשביל הבנימינים הוותיקים שעוד זוכרים את אהוד ויינר מגבעת הפועל, הוא לעד ישאר אהוד "שלנו". תודה לך אהוד על מה שהיית ועל מה שאתה עדיין בשבילנו, לעד תהיה בליבנו. היינו שמחים לפגוש אותו היום, בביתו בבנימינה, לאחל לו יומהולדת 80 שמח, ולהודות לו על תרומתו והכבוד שהנחיל לנו .

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הספורטאים החיפאים לטוקיו 2020

בעוד פחות מיומיים תצא לדרך אולימפיאדת טוקיו 2020 שנדחתה לקיץ 2021 עקב משבר נגיף הקורונה.האולימפיאדה עצמה תתקיים תחת לא מעט הגבלות עקב הנגיף שעדיין מתפשט

פרשת השבוע

פרשת ואתחנן-נחמו

כניסת שבת: 19:14יציאת שבת: 20:26 באמצע יום עבודה הבוס שלך צורח עליך, אחד מחבריך לעבודה שם לך רגל ו"גנב" לך פרויקט עליו עבדת זמן רב,

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות