20.05.2022

יום שישי

ח"כ מופיד מרעי בסיור בחוף קרית חיים. מימין לשמאל: סגן יו"ר הועד ברוך שמאילוב, ח"כ מופיד מרעי, יו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך, סגן יו"ר הועד פסח טבק (צילום: גדי נס, דובר ועד קרית חיים)

ועד קרית חיים מרחיב את המאבק לפינוי מיכלי תש"ן ונגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה

ועד קרית חיים החליט לרתום שרים, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים למאבק לפינוי מיכלי תש"ן ונגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

בחמישי האחרון, אירח ועד קרית חיים את מ"מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ח"כ מופיד מרעי (כחול לבן). ראשי הועד קיימו יחד עם ח"כ מופיד מרעי סיור בחוף קרית חיים המצוי בנסיגה בקו החוף כתוצאה מהקמת הנמל הסיני וממיקומה בסמוך של חוות מיכלי תש"ן המצויה בקרבת בתי מגורים ובית הספר דגניה.

יו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך , סגני יו"ר הועד פסח טבק ו ברוך שמאילוב , מנכ"ל הועד חיים סגל וחבר הנהלת הועד יוסי לפיד, ביקשו מ ח"כ מופיד מרעי להירתם למאבקם לפינוי חוות המיכלים של תש"ן המהווה מפגע בריאותי הגורם לתחלואה רבה וקשה – סרטן ועוד, מטרדי ריח וסכנה ממשית ומיידית לתושבי קרית חיים והאזור בעת מלחמה.

ראשי ועד קרית חיים, הבהירו בפני ח"כ מופיד מרעי את העובדה שתושבי קרית חיים חשים כמנותקים מהעיר חיפה וציינו כי, כאמור, יש צורך מיידי בפינוי חוות מיכלי תש"ן. כמו כן, הדגישו בפני ח"כ מופיד מרעי כי יחד עם ראשי הערים בקריות, הם מתנגדים להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה שעלול להוות מטרד סביבתי לתושבי כל הקריות.

יו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך : "הקמת נמל תעופה בינלאומי והעתקת התעופה האזרחית מהרצליה לנמל התעופה בחיפה, עלולה להפוך את חיי התושבים לסיוט ונעשה כל שביכולתנו יחד עם ראשי הערים בקריות והמועצה האזורית זבולון על מנת למנוע את הקמתו. נמל תעופה בינלאומי צריך להקים הרחק ממרכזי אוכלוסיה".

ח"כ מופיד מרעי הביע בפני ראשי ועד קרית חיים את תמיכתו בפינויה בהקדם של חוות מיכלי תש"ן וציין כי, מתוקף תפקידו כמ"מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת בכוונתו לקיים בדיקה מעמיקה של בקשתם לפינוי חוות המיכלים, שיקום חוף קרית חיים ואף את התנגדותם להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

כמו כן, לאחר שראשי ועד קרית חיים הציגו בפניו את הפעילות הענפה שמקיים הוועד למען הקהילה במגוון תחומים – רווחה, חינוך, תרבות, סיוע לקשישים ונזקקים, אספקת מים ועוד, הדגיש כי בכוונתו אף לבדוק מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הפנים את הטענות שהעלו בפניו על הקיפוח שחשים תושבי קרית חיים כתוצאה מהשתיכותה המוניציפאלית של הקריה לחיפה.

ראשי ועד קרית חיים, הודו ל ח"כ מופיד מרעי על ביקורו והביעו את תקוותם שיסייע להם בנושאים החשובים ביותר שהועלו בפניו.

ח"כ מופיד מרעי בסיור עם ראשי ועד קרית חיים בחוות מיכלי תש"ן בקרית חיים (צילום: גדי נס, דובר ועד קרית חיים)
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות