19.01.2022

יום רביעי

צילום: דוברות המרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור בעכו

ועדת הבריאות ביקרה במרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור בעכו: "הוועדה תפעל לפתרון מהיר לטובת בית החולים"

עוד אמרה הוועדה: "נחרדנו מהצפיפות ותנאי האשפוז במחלקות הסגורות"

ועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח"כ עידית סילמן, חברי הכנסת אוריאל בוסו, יעל רון בן משה, טטיאנה מזרסקי, מופיד מרעי ועלי סלאלחה, המשיכו בסיור הוועדה בצפון במרכז לבריאות הנפש מזור שבעכו ונפגשו עם הנהלת המרכז וראו מקרוב את תנאי המאושפזים – במחלקה הסגורה לגברים: במקום 30 איש בתקן, מאושפזים 46 איש.

יו"ר הוועדה וחברי הכנסת נחרדו ונדהמו מהתנאים הצפופים והישנים בהם שוהים המאושפזים במחלקה הסגורה שאינם יכולים לצאת למרחב הפתוח והמרחב המחיה שלהם בחדר ובחצר, אינו עומד בכל תנאי מחייה אנושי, כדבריהם.

יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן: "עד שלא רואים בעיניים, לא יכולים להאמין עד כמה יכול להיות מזעזע תנאי אשפוז. לא יאומן שבישראל 2021 ישנם אנשים שצריכים לסבול ולחיות כך. המראות היו היום קשים ביותר. עלינו לראות איך הכי ניתן להקל לאנשים שכאלו בתקופתם הקשה. ‏בריאות הנפש זה הדבר שהכי חשוב לנו בוועדה ובפרט ל‏אנשי פריפריה חברתית גיאוגרפית של מדינת ישראל. דאגנו עכשיו להגדלת התקציבים למרכז ונדאג גם לתקציב העמיתים בבית החולים לבריאות הנפש שכפי שחווינו בסיור, עושים עבודת קודש – ‏אין חכם כבעל ניסיון ובוודאי שזה מלווה עם ‏אומץ לעמוד ולתרום ממה שחוו למתמודדים אחרים".

מנהלת המרכז הרפואי מזור, ד"ר קרן גינת, הודתה ליו"ר הוועדה על הקמת הוועדה והנחת נושא בריאות הנפש במרכז ואמרה כי הם זקוקים לתקינה דחופה נוספת למיטות וכן לתקציב שיפתח את המקום שממילא חיים כפשוטו.
גינת אמרה כי "המצב ביניים כעת שבית החולים לא מתפתח כי השטח נמכר, זה ממש פגיעה בזכויות אדם: מערימים אותם כאן אחד על השני. בשב"ס יודעים לשחרר מינהלי שיש בעיית מקום. כאן אנחנו לא יכולים לשחרר אנשים. אישפזנו בכפייה אנשים והם וכל ה 350 מאושפזים פה כי אנחנו מאמינים ובטוחים שכאן יותר טוב להם מהבית".

צוות מקצועי ומהנהלה של המרכז פרסו בפני יו"ר הוועדה וחברי הכנסת את האתגרים איתם הם מתמודדים והחידושים שהתווספו במסגרת הטיפול למאשופזים.

במסגרת הסיור, הציגה גלי – מתמודדת לשעבר שהיום משמשת כעמיתה מומחה במחלקות המרכז, את סיפור חייה ותחומי פעילותה כיום במרכז: "לא יכלו להרגיש אותי כי פשוט הצוות הכיר אותי רק בתקופות הקשות שלי. ברגעים אחרים – לא היה מישהו שם. כשאני מרגיעה מטופלת על תופעת לוואי של תרופות ונותנת לה תקווה – היא מאמינה".

יו"ר הוועדה ח"כ עידית סילמן וחברי הוועדה ציינו בתום הסיור את ההתרשמות מהעבודה המסורה והמקצועית למען המטופלים מצד כלל הצוותים במרכז הרפואי על אף התנאים הפיזיים הקשים.

צילום: דוברות המרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור בעכו
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות