27.05.2022

יום שישי

אילוסטרציה

התרמית המתוחכמת במפעל למוצרי קוסמטיקה(סיפור חקירה)

פרשיות של גניבה מעסקים, מגיעות למשרדי, אמנון רודס חקירות, לעיתים קרובות. למרות שבכל עסק ניתן למצוא היום מצלמות אבטחה, ואמצעי מיגון נוספים שימנעו גנבות של גורמי פנים או חוץ, המקרים שבהם מתרחשות גנבות בתוך העסק, חוזרים על עצמם בווריאציות שונות. כזה הוא המקרה של התרמית המתוחכמת במפעל למוצרי קוסמטיקה שטיפלתי בה לפני מספר חודשים.

אני מזכיר, שכל השמות המופיעים בסיפור, הינם שמות בדויים.

איתן נ', מנכ"ל חברה למוצרי טיפוח וקוסמטיקה היושבת באחת מערי הצפון, הגיע אליי כשהוא מאד מוטרד. הוא סיפר לי שבמקרה, אחד מעובדי המחסן שלו, בחור חדש, הבחין שבסוף כל חודש, ישנם הפרשים של מאות פריטים בין מה שאמור להיות במחסן לבין מה שקורה בפועל. תחילה הנושא טופל בתוך משרדי החברה, כאשר נעשו השוואות בין דפי ההזמנות של המוצרים, לבין המספרים שסופקו. לאחר ההשוואה התברר שהמספרים מתאימים, אבל עדיין לא נמצא הסבר למה חסרים מאות פריטים שעליהם אין דיווח. מחשש שחקירה גלויה של המקרה, תפגע במוניטין של החברה, הוחלט לפנות אליי, כדי שאברר את העניין, לפני שמערבים את המשטרה וגורמים נוספים.

ראשית, עברתי על רשימות העובדים, והמשמרות שלהם, ותאריכי החלוקה ומי עבד באותם הימים. חברת הקוסמטיקה הגדולה מעסיקה כ-200 עובדים, שעובדים במשמרות במפעל, מ-07:00 עד 19:00 בערב. כולל המחסנאים והמפיצים. לאחר בדיקה של התדפיסים, הצלחתי להבחין בהבדלים בין ימי משלוח מסוימים, כאשר שמות של שלושה עובדים חוזרים על עצמם, בימים שהיו הזמנות גדולות. 

השלב הבא בבדיקה שלי, היה לעבור על מצלמות האבטחה, בתקווה למצוא שם חיזוק לשיטת העבודה של הגנבים. כל לא היה לי ספק, שזאת לא עבודה של אדם בודד, אלא של כמה אנשים שעבדו ביחד. בדקתי את התאריכים של הסרטונים והחלטתי להתמקד בסרטונים שצולמו בתאריכים שבהם עבדו מי שכבר חשדתי בהם. באותם סרטונים ניתן היה לראות ששלושת החשודים שלי, מארגנים את תכנית החלוקה, כאשר הם מעבירים לנהג, טופס הזמנה עם פרטי החלוקה האמיתיים. 

ביום החלוקה שבהם שלושת החברים עבדו, הגעתי מוקדם למשרדי החברה, וכשראיתי שהמשאית יוצאת לדרך, התחלתי לעקוב אחריה. באותו היום, החלוקה של המוצרים הייתה צריכה להסתיים באחד מהסופרים הגדולים באזור השרון, בשעות הצהריים המוקדמות. הצלחתי לעקוב אחריהם מבלי שישימו לב אליי, כשאני מצלם את כל שלבי החלוקה. ואכן, בשעה שתיים בצהריים, משאית החלוקה הגיעה למחסן של כל בו גדול באזור השרון. אך במקום לחזור למחסני החברה, המשאית המשיכה לכיוון אזור התעשייה הצפוני בנתניה, שם נהג המשאית, עצר, הוריד את הארגזים שנשארו במשאית, קיבל מעטפה לבנה שמנה מהעובד שקלט את ארגז המוצרים, ומיד עזב את המקום ואני אחריו. עכשיו כבר היו בידי את כל ההוכחות למעשי התרמית של החבורה.

במשרדי החברה, עברתי על פרטי החלוקה, וראיתי, שהמקום האחרון, לא היה כלול ברשימה. רציתי להיות בטוח, שעליתי על השיטה של החבורה, ובהסכמה עם מנכ"ל החברה, "התלוויתי" לשני ימי חלוקה נוספים של החבורה. שגם הם, הסתיימו במחסן של לקוח שלא היה רשום בטופס ההזמנות.

לאחר שהעברתי לאיתן את הממצאים שלי, הוא החליט לזמן את שלושת העובדים לשיחה, כשבמקביל, הוא ביקש ממני להעביר למשטרה את הממצאים שלי. למרות שבתחילת הפרשה, איתן חשב לא לערב את המשטרה, ולנסות לפתור את העניין בתוך משרדי החברה, הוא הבין שהנזק הכספי שלושת החברים הסבו לעסק, היה גבוה מדי כדי לגלות כלפיהם סלחנות, ולאחר הגעתם למשרד, הם מיד נלקחו לתחנת המשטרה ללקיחת תצהירים ועדויות.

אמנון רודס משרד חקירות.

יכול גם לעניין אותך

מדע ובריאות

יום בטיחות הילד התקיים במרכז הרפואי לגליל

במרכז הרפואי לגליל נערך היום (חמישי) יום בטיחות הילד, בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים.במסגרת היום המיוחד הוקמו בכניסה לאגף ילדים ולאגף נשים ויולדות דוכנים שונים

חדשות היום

צו סגירה הוצא למקום המשמש להימורים בנשר

המשטרה חשפה לפני כשבועיים מקום המשמש להימורים בנשר ואתמול הוצא צו סגירה למקום במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת נשר נגד מחוללי פשיעה ובהם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות