18.05.2022

יום רביעי

התלונן על כאבים ביד-הצוות הרפואי זיהה אירוע לב חריף וחייו ניצלו

בחור צעיר הגיע לבדיקה שגרתית לאחר שהתלונן על כאבים ביד שמאל. הצוות הרפואי של 'מכבי שירותי בריאות' זיהה סימנים קליניים המעידים על בעיות בלב והעניק לו טיפול מציל חיים לאחר שנמצא אוטם נרחב בשריר הלב. "חשבתי שהגעתי לטיפול קצר, לא האמנתי שאסיים בניתוח קריטי"

אלון בן ארצי (41) הגיע למרפאת 'מכבי שירותי בריאות' בחיפה, בתלונה על כאבים ביד שמאל ואי נוחות בחזה וביקש לקבל טיפול, אך הוא לא שיער את הדרמה שהוא עתיד לעבור. עבור הצוות הרפואי שנכח במרפאה, הנושא הדליק נורא אדומה, שכן מדובר בסיפור קלאסי של בעיות בלב בשל תסמינים המעידים על אוטם שריר הלב . תוך מספר דקות בוצעה בדיקת אק"ג שממנה עלה כי המטופל עובר אירוע לבבי חריף ונמצא כי שריר הלב שלו אינו מקבל אספקת דם וחמצן. "כשראינו אדם צעיר ללא עבר רפואי ובשילוב של תוצאות הבדיקה לתיאור התחושות שלו, הבנו שאלו סימנים קליניים ששמים את חייו בסכנה"-משתף אוסאמה מנסור, האח שקיבל את המטופל. 

הצוות הרפואי החל בפעולות מצילות חיים הכוללות חיבור למוניטור קרדיאלי, העמסת תרופות לדילול דם והרכבת עירוי פריפרי. במקביל, הוזעקה ניידת של נט"ן ובוצע שידור תרשים אק"ג לצורך הכנת חדר צנתורים בבית החולים. דקות ספורות לאחר שהגיע למרפאה הוא קיבל טיפול מציל חיים, מצבו התייצב והוא פונה במהרה להמשך טיפול בבית החולים. בחדר הצנתור התברר שהזמן היה מאוד קריטי עבורו והוא סבל מחסימה מלאה של אחד העורקים המרכזיים המספקים דם לשריר הלב. מספר ימים לאחר מכן, הקרדיולוג הבכיר של בית החולים, הודה לצוות הרפואי של 'מכבי' על אבחנה מהירה ומדויקת, שבזכותה המטופל יצא ללא נזק בשריר הלב וחייו ניצלו.

לאחר שהתאושש, המטופל לא שיער שהגעתו לבדיקות במרפאה תסתיים באירוע גדול ומציל חיים. מספר ימים לאחר שהתאושש, למטופל היה חשוב להגיע ביחד עם התינוק הטרי שלו למרפאת 'מכבי' בחיפה להודות לצוות הרפואי-"חשבתי שהגעתי לטיפול קצר, לא האמנתי שאסיים בניתוח קריטי. תמונת הניצחון שלי התאפשרה בזכות הצוות המסור והנפלא של מוקד הרפואה הדחופה של מכבי בחורב. אתם מלאכים. אדר, מיכל ואני מוקירים לכם תודה עמוקה מכל הלב (תרתי משמע), תבורכו".-שיתף המטופל אלון בן ארצי. 

אלכס חשפר, מנהל סיעוד במוקד רפואה דחופה ב-'מכבי' בחיפה-חורב סיכם: "באירוע לבבי הזמן הוא קריטי, אלו הם בדיוק המצבים בהם קיימת חשיבות של מוקדי רפואה דחופה בקהילה. לכן הקמנו מערך משותף יוצא דופן עם מחלקה קרדיולוגית בבית החולים בני ציון. ברגע שמזוהה אוטם או אספקה לקויה של חמצן לשריר הלב, נוצר קשר עם המחלקה הקרדיולוגית בבני ציון, אשר דואגת להקפיץ צוות ייעודי ,שעוד לפני הגעת המטופל לבית חולים, הצוות המצנתר מוכן לפעולה. זאת רפואה איכותית שמצילה חיים, אשר במרכזה נמצא המטופל".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות