15.06.2021

יום שלישי

קרדיט: רם איזנברג עיצוב סביבה

מתחם סירקין ושוק תלפיות תתחדשו אושרה תוכנית עירונית לחידוש המתחם

התכנית [חפ/2560] אותה יזמה וקידמה העירייה הוכנה על-ידי המתכננת תמי גבריאלי והאדריכל גידו סגל. התכנית משתרעת על שטח כולל של כ – 140 דונם וכוללת את סביבת רחוב סירקין ומתחם שוק תלפיות שבשכונת הדר הכרמל. 
התכנית נועדה למצות את הפוטנציאל הגלום במתחם, כמוקד עירוני מרכזי המשלב מסחר ייחודי, פעילות פנאי ומגורים. בתוך כך, קובעת התכנית כללים לפיתוח המתחם כמרכז שוקק חיים ואטרקטיבי למגוון אוכלוסיות ומטפלת בכל היבטים ובהם המגורים והמסחר, מוסדות ציבור קיימים ונדרשים ושטחים פתוחים, עיבוי והנגשת התחבורה הציבורית, הסדרת חניונים, חידוש המרחב הציבורי ושיקום מבנה השוק עצמו כמרכז עירוני משמעותי במתחם.     המרחב הציבורי יתוכנן כמרחב מוטה הולכי רגל. לצורך כך, יורחבו וישופרו צירי הליכה במתחם ואל הרחובות שמעליו. שיפור סביבת המגורים תעשה תוך שימור המרקם הפיזי והערכים האדריכליים הקיימים במתחם.  תוספות בניה יתאפשרו באופן מבוקר בלבד לצד מרחבים ציבוריים וגינות שיפותחו במטרה לשפר את איכות החיים ולהעלות את תחושת הביטחון האישי של התושבים.
בתוך כך ישוקם גם מבנה שוק תלפיות ההיסטורי. שימור המבנה ושיקומו תוכנן ע"י אדריכל גיא ארבל בתכנון מפורט לביצוע. בטיפול במבנה וסביבתו הקרובה, יושם דגש על שימור אותנטי נאמן למקור האדריכלי. והשימושים בו יתאמו לאופיו המקורי של הבניין ולסביבתו הפיזית והחברתית כשוק מקומי בתוספת תכנים נוספים המתאימים למבנה והמיועדים לתושבי המקום והסביבה.
לצד שיקום המבנה יחודש גם מתחם השוק הפתוח ברחוב סירקין שהפך בשנה האחרונה מוקד של מסעדות ובתי אוכל המושכים לשוק ולשכונה קהל רב ומגוון. הקירוי הקיים מעל הדוכנים, יוחלף על פי תכנון של אדריכלית אלה שר, בקירוי אסתטי, חדש וייחודי אשר ישתלב בעיצוב הרחוב המתחדש ויתרמו לחידוש פני המרחב ביום ובלילה ותפקודו כמרחב קניות, בילוי ויצירה.  כמו כן יוכשרו פינות ישיבה ובתי קפה לרווחת באי המתחם.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות