18.05.2021

יום שלישי

אילוסטרציה. קרדיט: משטרת ישראל

התחזה לבכיר וגנב מאות אלפי שקלים ממסכנים

לאחר חקירה מקצועית של מפלג הונאה של מחוז צפון בשיתוף הביטוח הלאומי נעצר החשוד בן  48 תושב הכפר סולם. פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדו כתב אישום חמור ובקשה למעצרו עד תום ההליכים

החשוד באופן שיטתי איתר את  קורבנותיו שנזקקו לכספי הביטוח הלאומי, הציג עצמו כיו"ר הוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי והתחייב לסייע בהליכים מול הוועדות הרפואיות תוך כדי שהוא דורש מקורבנותיו תשלומים עבור הטיפול בתיק כמקובל.   
החקירה החלה לפני כחמישה חודשים   לאחר שאחת הקורבנות פנתה לביטוח הלאומי כדי לברר היכן עומדת תביעתה  והופתעה לגלות כי התביעה שלה כלל לא מוכרת. 


בעקבות פנייתה של הקורבן שהיא גם נפגעת פעולות איבה וכל מבוקשה היה סיוע של הביטוח הלאומי נפתחה חקירה סמויה  על ידי חוקרי הביטוח הלאומי וחוקרי מפלג הונאה של מחוז צפון אשר זיהו מאפיינים דומים במספר תלונות שהוגשו בביטוח הלאומי . ניגבו עדויות מאותם קורבנות אשר הביאו לחשיפת מקרים נוספים שכלל לא דווחו.
מחקירת המשטרה עלה כי החשוד נהג  לבקר בבתי עסקים יצר שיח עם הבעלים או סתם לקוחות ורכש את אמונם.


במסגרת אותו שיח וכדרך אגב , הציג עצמו כיו"ר הוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי ואף הציע את עזרתו ואלו שנפלו ברשתו  יצרו איתו קשר במטרה לקדם את תביעתם בוועדות הרפואית ובשל האמון הרב שאותם קורבנות רכשו לו ובמסגרת התהליך לכאורה אותו הציג החשוד הם שילמו לו כמקדמות  עשרות אלפי שקלים  תשלומים שהגיעו פעמים רבות לסכומים של  30-50 אלף ₪  ובמקרים קיצוניים עד 800,000 ₪  לקורבן. 
החשוד נעצר בתאריך 4/4/21 , וברשותו נתפס רכוש רב : כלי רכב,  מכשירי חשמל רבים ויקרים , תכשיטי זהב ועוד … החקירה הגלויה התנהלה במשך כשלושה שבועות במהלכה חוקרי מפלג הונאה צפון גבו עדויות מכ- 34 קורבנות וידוע  כי מספר הקורבנות גבוה בהרבה , כ 140 קורבנות נוספים ,  אך מחמת הבושה סירבו להגיש תלונה במשטרה. 


בתום  חקירה מקצועית ומיומנת כל חומר הראיות שנאסף על ידי חוקרי המשטרה הועבר לפרקליטות מחוז צפון אשר הגישו נגדו כתב אישום חמור בגין הונאה של 34 קורבנות ובקשה למעצרו עד תום ההליכים בבית המשפט השלום בנצרת.


אם נפגעתם או ידוע לכם על מקרה דומה, אנא  פנו לתחנת המשטרה הקרובה ומיסרו את המידע. עושק של קורבנות היא תופעה מכוערת של ניצול אוכלוסיות מוחלשות ומשטרת ישראל עושה הכל כדי להגיע לאותם נוכלים המנצלים ועושקים את כספם ולהביאם לדין.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות