19.01.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עירית נהריה

התחבורה הציבורית חזרה לרחוב השקד בנהריה

שלב ראשון בתוכנית נרחבת לשדרוג מערך התחבורה הציבורית בנהריה יצא לדרך, עם הפעלת קו 8 שיחבר את תושבי שכונת עין שרה לכל חלקי העיר. ״הניסיון בארץ ובעולם מוכיח, שהשקעה בתחבורה הציבורית בערים, מגבירה את תנועת הולכי הרגל ברחוב ומחזקת את העסקים והמסחר בעיר. אנו רק בתחילת התהליך שצפוי להתרחב במהלך חודש ינואר״, ציין ראש העיר רונן מרלי

לאחר יותר מעשור שתושבי רחוב השקד בשכונת עין שרה בנהריה נאלצו לצעוד מרחקים ארוכים כדי להשתמש בתחבורה ציבורית, הם יוכלו החל מהשבוע להעלות על האוטובוס בתחנה ממש מתחת לבית. קו 8 הרחיב את פעילותו, וכעת יעבור ברחוב השקד במסלול דו-כיווני ותושבי הרחוב יוכלו להגיע באמצעותו לשדרות הגעתון תוך פחות מ-10 דקות, וליעדים נוספים ברחבי העיר, כמו בית החולים לגליל, המידעטק והספרייה העירונית, בית הספר כצנלסון, בית הספר גולדה, חטיבת הביניים נופר, בית הספר בגין, אולפנת הראל, קניון ארנה וקניון הצפון. פעילות הקו תתקיים בשלב הנוכחי במתכונת מצומצמת, ותורחב במהלך חודש ינואר, עם הגעת האוטובוסים החדשים כחלק מהמהפכה הנרחבת בתחבורה הציבורית בעיר נהריה. ראש עיריית נהריה רונן מרלי, הצטרף השבוע לנסיעה בקו 8 המחודש ושוחח עם התושבים שנסעו בו ובירכו על הרחבת השירות לרחוב השקד.

בשנים האחרונות נהריה עוברת פיתוח אורבני מואץ, עם אכלוס השכונות החדשות וקידום מיזמי התחדשות עירונית רחבי היקף. לפיכך, קידמה העירייה בשיתוף עם משרד התחבורה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית וחברת נתיב אקספרס, תוכנית לשדרוג מערך התחבורה הציבורית. תוכנית זו תשפר את השירות בטווח המיידי והיא כוללת 17 אוטובוסים חדשים וכ-20 מיליון ש"ח תוספת בבסיס התקציב מדי שנה.

״מדובר בשינוי משמעותי עבור כלל התושבים המשתמשים בתחבורה ציבורית. אחרי שנה וחצי של עבודה מאומצת של אגף ההנדסה שלנו ושל מאור תורג'מן שהיה הרפרנט לנושא הזה. הצלחנו להגיע למהפכת התחבורה הציבורית בעיר נהריה, שתיתן מענה נרחב לצרכים של העיר המתפתחת״, ציין ראש העיר רונן מרלי שהוסיף, ״הניסיון בארץ ובעולם מוכיח, שהשקעה בתחבורה הציבורית בערים, מגבירה את תנועת הולכי הרגל ברחוב ומחזקת את העסקים והמסחר בעיר. אנו רק בתחילת התהליך שצפוי להתרחב במהלך חודש ינואר. שיפור השירות בנהריה הוא חלק מחזון העיר שאנחנו מובילים לפיתוח פתרונות תחבורתיים ירוקים, דבר שיתמוך בצמיחה המהירה של נהריה, יחבר את כל שכונות העיר יחדיו ויעצים את שדרות הגעתון כמרכז כלכלי״.

פרטים נוספים, לוחות זמנים ומידע על הגעת האוטובוסים בזמן אמת, ניתן למצוא בכל אחת מאפליקציות התחבורה הציבורית או באתר חברת נתיב אקספרס.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

יוחנן וולאך
חדשות היום

תנו קרדיט לקבוצות הפריפריה

יוחנן וולאך, מכוכבי נבחרת ישראל למונדיאל מכסיקו-70', סוקר את השינויים הדמוגרפיים של קבוצות ליגת העל  בעשרות השנים האחרונות.  מרכז הכובד יצא, ובצדק, מגוש דן והתפרס

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות