30.11.2021

יום שלישי

צילום: דוברות עיריית ביאליק

השר לשירותי דת מתן כהנא התארח בקריית ביאליק

השר לשירותי דת מתן כהנא ביקר היום (26.10.2021) כאורחו של ראש העיר אלי דוקורסקי בקריית ביאליק.

במהלך הביקור סקר דוקורסקי את תוכניות הפיתוח העירוניות, הפילוח הדמוגרפי, את שירותי הדת אותם מספקת הרשות לתושבים כולל ייחודיותם. כך, למשל, קריית ביאליק הייתה העיר הראשונה בארץ  בה שירותי קבורה ניתנו על ידי המחלקה בעירייה ולא על ידי חברת קדישא חיצונית, מחצית מחברי המועצה הדתית בעיר  הן נשים, סגנית יו"ר המועצה הדתית היא אישה בת עדה אתיופית ובהרכב החדש של המועצה תכהן גם נציגה של יהדות הקונסרבטיבית בעיר.

דוקורסקי ציין בדבריו כי מדובר בעיר פלורליסטית בה יש מקום לכולם, חילונים ודתיים כאחד. כך, לדוגמא , לאחר גל עלייה גדול של עולי פלאשמורה מאתיופיה ודרישת המדינה למתן חינוך דתי לילדים לצורך הגיור למשך שנתיים לפחות, נפתחו מסגרות מיוחדות של חינוך ממלכתי- דתי בתוך בתי ספר ממלכתיים בכדי ליצור אינטגרציה משמעותית.

השר כהנא פרש את משנתו בנוגע לרפורמה בכשרות אותה הוא מוביל. בין השאר ציין השר כי במסגרת הרפורמה תוכל הרבנות הראשית והמועצות הדתיות לפקח על הכשרות הניתנת על ידי גופים חיצוניים.

דוקורסקי הודה לשר כהנא על הביקור וביקש את תמיכת המשרד לתקצוב מוסדות הדת במסגרת "הסכם הגג " עליו חתמה העירייה עם המדינה.

צילום: דוברות עיריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סיפורו של חוקר

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות