04.12.2021

שבת

השר מתן כנהא יחד עם ראש העיר סימון אלפסי צילום: דוברות עיריית יקנעם

השר לשירותי דת מתן כהנא ביקר היום ביקנעם והבטיח לעזור במימון בניית בית כנסת ומקווה בשכונת שער הגיא

השר לשירותי דת, מתן כהנא בביקור ביקנעם: "מבחינתי יקנעם היא הבית"

השר לשירותי דת, מתן כהנא הגיע לביקור ביקנעם ונפגש עם ראש העיר, סימון אלפסי, סגניו אורי שמואל, רומן פרס, והרב דני סירי, חברי מועצת העיר, מנכ"לית העירייה, רבני העיר ונציגי הקהילה הדתית לפגישת עבודה. השר שמכיר את יקנעם עוד משירותו כמפקד טייסת ברמת דוד אמר מיד עם הגעתו שמבחינתו יקנעם היא הבית.

ראש העיר ביקש מהשר סיוע במספר נושאים, וביניהם במימון הקמת בית כנסת נוסף, ומקווה בשכונת שער הגיא שבה עדיין אין מקווה. רה"ע אמר שכבר גייס לבניית בית הכנסת 1.5 מיליון ₪ והוא צריך עוד שני מיליון ₪. עוד ביקש רה"ע מהשר שיקודם כבר אישור הרכב המועצה הדתית שמתעכב כשלוש שנים, קבלת כספים של קולות קוראים שהוגשו ע"י המועצה הדתית לפיתוח בית העלמין, סיוע בהשלמת עבודת הפיתוח בבית העלמין, כמו גם רכישת קרקע להרחבתו, שיפוץ בית העלמין, ושיפוץ בניין המועצה הדתית.

במהלך פגישת העבודה אמר רה"ע לשר שאנו שמחים לארח אותו. רה"ע נתן לשר סקירה על העיר ודיבר בין היתר על מערכת החינוך היישובית המצוינת שמובילה רצף חינוכי מן הגיל הרך, מתגאה בכ-93% זכאות לבגרות, 0% נשירה, שבעיר יש כיתת מחוננים אזורית, בית חינוך לאמנויות אזורי, בית חינוך דמוקרטי, ושכאן כל תלמיד יכול למצוא את מה שהוא רוצה ומה שהוא אוהב. רה"ע סיפר בגאווה על אחוזי הגיוס הגבוהים בעיר לצה"ל לבנות, לבנים, ובכלל לשירות משמעותי. אלפסי סיפר לשר שיקנעם היא עיר ירוקה ואחת מעשר רשויות ירוקות בישראל, וציין שכאן מקפידים על תמהיל של 2/3 ירוק ו-1/3 בנייה, והעיר ידועה בהצטיינותה בשמירה על שטחים ירוקים

במהלך הפגישה בירכו את השר רב העיר, הרב מיכאל וקנין שליט"א, הרב נועם דקל, יו"ר המועצה הדתית, שרלי בוחבוט, נציג התושבים חנן כספי ועוד.

השר מצידו אמר שהוא שמח להיות כאן ולשמוע על האחווה והאהבה שמאפיינים את העיר ואשר שוררים בין התושבים, והוסיף שזו גאווה גדולה, ושלמועצה הדתית יש חלק בכך.

בתום פגישת העבודה נערך לשר סיור בעיר ובפארק 'מבוא כרמל' שם ביקר בחברתHEVEN DRONE ובמעבדת הרחפנים שלה, ושמע מהמנכ"ל, בן ציון לוינסון על פעילות החברה שמייצרת רחפנים. לוינסון סיפר שבחברתו מובילים טכנולוגיה עילית, שמים פוקוס, הן על הפן האזרחי והן על הפן הביטחוני, ובמסגרת פעילותם הם מייצרים רחפנים לרבות רחפן שיכול לשאת משקל של 120 ק"ג, ורחפן שיהפוך לרובוט שיבצע משימות. השר הנפעם אמר שעולם הרחפנים הוא מדהים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחנו לארח את השר לשירותי דת שלו תרומה רבה לביטחונה של המדינה. ביקשתי מהשר לסייע לנו בנושאים שחשובים לאוכלוסיות בעיר. כולי תקווה שעכשיו אחרי שעבר תקציב המדינה גם לשנה הזאת וגם לשנה הבאה, נוכל להמשיך ולקדם את הפרויקטים שנעצרו בשל אי אישור תקציב המדינה. נמשיך לפעול ולתת מענים לכל אוכלוסיות העיר".

השר מתן כהנא בביקור ביקנעם צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות