21.06.2021

יום שני

קרדיט: עומר ינקלביץ' רשמי

השרה עומר ינקלביץ' ביקרה בעכו: "רק אכיפה נחרצת, תגבור כוחות ובעיקר ענישה אגרסיבית יכולים להשיב את המשילות לרחובות עכו ואת הביטחון לתושביה"

שרת התפוצות והמשקיפה בקבינט עומר ינקלביץ' סיירה היום בעכו כדי לעמוד מקרוב אחר נזקי הפוגרום של הפורעים הערבים בעיר.

במהלך הסיור נפגשה השרה עם ראש העיר שמעון לנקרי, עם בעלי עסקים ועם מנכ"לית הגרעין התורני רעות גז. את סיורה חתמה השרה בביקור במרכז הרפואי לגליל בנהריה יחד עם המנהל פרופ' מסעד ברהום, שם ביקרה את אלעד ברזילי ואשתו יעל. כזכור, אלעד נפצע בלינץ' בעכו בידי מחבלים ערבים.

בתום הסיור מסרה השרה:

"מסכמת סיור חשוב מאוד בעכו. עשרות שנים של מופת לדו קיום נהרסו בלילה אחד בידי פורעים ערבים.

פגשתי את ראש העיר שמעון לנקרי, שפועל לילות כימים כדי לשקם את העיר. התמונה שעולה מהשטח מאוד ברורה: חסרה אכיפה. חסר כוח אדם משטרתי ובעיקר – חסרה משילות.

ברור כי מרבית תושבי העיר הערבים מעוניינים לחיות בדו קיום ולכן הם כלל לא היו מעורבים. עם זאת, המיעוט האלים הצליח לפרום בלילה אחד את תחושת הביטחון של תושבים יהודים וערבים רבים.

גם בימים אלו, שבוע לאחר הפרעות, הפחד עדיין נמצא ברחובות.

פגשתי בעיר העתיקה את אורי בורי ואת תמר, שעסקיהם נשרפו בגל הפרעות לפני שבועיים. אסור לטאטא זאת מתחת לשטיח! מדובר במעשה טרור כלכלי שמטרתו להפחיד ולהבריח את התושבים היהודיים של עכו. אי אפשר לייצר הרתעה כאשר כתבי האישום רכים ומרבית העצורים משוחררים (כך לדברי גורמים בשטח).

בסוף הסיור הגעתי לבקר במרכז הרפואי לגליל בנהריה את אלעד ברזילי, שנפגע בראשו במהלך הלינץ' האכזרי בעכו, ואת אשתו המקסימה יעל. גם כאן, אין מקום לספק! מדובר במעשה טרור ממניע גזעני וכתב האישום חייב להיות מוגש בהתאם. כולנו מחזקים את יעל, מתפללים לרפואת אלעד בעלה ועומדים לצד המשפחה.

רק אכיפה נחרצת, תגבור כוחות ובעיקר ענישה אגרסיבית יכולים להשיב את המשילות לרחובות עכו ואת הביטחון לתושביה"

צילום: עומר ינקלביץ' רשמי
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

בקיץ הזה תלבשו קק"ל

היום התחילה רשמית עונת הקיץ ועונת הטיולים כבר בעיצומהלכבוד החופש הגדול והקיץ שכבר פה קרן קימת לישראל מציעה לציבור הרחב  מגוון פעילויות מיוחדות בפריסה ארצית

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות