21.05.2022

שבת

צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה

השרה להגנת הסביבה ביקרה אמש בחיפה וערכה פגישת עבודה עם ראש העיר במגוון נושאים

אלה הנושאים העיקריים שנדונו בפגישת עבודה שנערכה אמש בין השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, לבין ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם. בפגישה השתתפו גם מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, גורמי מקצוע נוספים במשרד, וכן צוות עיריית חיפה, מהנדס העיר וראש היחידה הסביבתית.

הפגישה עסקה בראש ובראשונה בנושא הבוער הנוגע למטרופולין חיפה ועתידו – החלטת ממשלה לפינוי בתי הזיקוק והתעשייה הפטרוכימית, והפיכת מפרץ חיפה למרחב אורבני נקי ומתקדם.

ראש העיר הציגה בפני השרה את חששה כי ביום שאחרי פינוי בתי זיקוק, לא יהפוך מפרץ חיפה למרכז אחסון ענק של תזקיקים וכימיקלים. השרה תמר זנדברג אמרה כי הממשלה מחויבת לנושא ופועלת להבראת מפרץ חיפה והמטרופולין כולו. "המטרה היא לא להוציא מפגע אחד ולהכניס מפגע אחר", אמרה ראש העיר, בהסכמה של כולם.

השרה וראש העיר דנו גם בשיקום נחל סעדיה ובפעולות שאותן נוקטת העירייה בהתמודדות עם ניקוי הנחל. השרה זנדברג אמרה כי לשיקום נחל סעדיה יש תמיכה ממשלתית, וכי המשרד להגנת הסביבה פועל למניעת זיהום הנחל ולהגנה על ערכי הטבע הייחודיים שבו.

ראש העיר ביקשה את התערבות השרה בשיקום חוף קריית חיים שנפגע כתוצאה מהקמת נמל המפרץ. כמו כן, דנו השתיים במציאת פתרונות מטרופוליניים לפינוי פסולת בשיתוף כל רשויות האיזור ובהובלת אשכול רשויות המפרץ.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "הממשלה שותפה לקידום החזון של מטרופולין חיפה ובמרכזו המפרץ המשלב אזורי תעסוקה מתקדמים, נחלים זורמים ומגורים איכותיים. אנו מקדמים בימים אלו החלטת ממשלה לפינוי התעשייה הפטרוכימית ונמשיך לפעול לטובת הסביבה והבריאות של כלל תושבות ותושבי האזור. אני מודה לראש עיריית חיפה עינת קליש רותם וצוותה, על הפגישה החשובה, ועל השותפות בחזון מפרץ חיפה והבנת משמעויות משבר האקלים".

ראש העיר, קליש רותם: "אני מודה לשרה זנדברג וצוותה על פגישה חשובה ויעילה. מצאנו אוזן קשובה ורצון אמיתי לקדם יחד עם הנהגת העירייה, שורה של נושאים הנוגעים לכל תושבי חיפה והסביבה. אין כל ספק שמטרותינו זהות".

צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות