23.05.2022

יום שני

צילום: שדולת הגליל

השדולה לפיתוח הגליל הושקה היום בכנסת

במהלך יום הגליל בכנסת אותו יזמה ח"כ יעל רון בן משה מכחול לבן הושקה השדולה לפיתוח הגליל בהשתתפות ראשי ערים, שרים וחברי כנסת רבים

לפני ההשקה נערכו דיוניים שעסקו בפיתוח הגליל במגוון נושאים כגון: ביטחון, ביטחון פנים, חינוך, תחבורה, כלכלה, תיירות וכ'ו.

את השדולה חנכו חברי הכנסת תושבי הגליל יעל רון בן משה מכחול לבן, ענבר בזק מיש עתיד, אופיר סופר מהציונות הדתית ואופיר כץ מהליכוד.

ח״כ יעל רון בן משה (כחול לבן) בהשקת השדולה לפיתוח הגליל בשיאו של יום הגליל בכנסת: ״ 15 מיליון אזרחים בעוד שני עשורים לא יכולים לחיות רק במרכז הארץ. אנחנו כבר עכשיו מרגישים את סיר לחץ ואת ההכבדה, וזה יחמיר כאשר נמצא את הנגב והגליל מוזנחים. אם לא נטפל בזה עכשיו לא נוכל להתקיים פה.

מדינת ישראל צריכה עוד שני מרכזים כלכליים ראשיים, בנגב ובגליל.
ישראל צריכה לפתח עוד 100 אלף משרות, תשתיות תעסוקתיות. זה נדרש כבר ממזמן״

שר הביטחון בני גנץ: עתידה של מדינת ישראל חייב להישען על מספר מרכזי כובד משמעותיים, והגליל חייב להיות ביניהם. זו הציונות והחובה המוסרית שלנו במדינת ישראל.

שמעון לנקרי יושב ראש חום קו העימות וראש העיר ראש מועצת הגליל:

אנחנו פה היום ביום הגליל ואני חושב שעשינו מספר מהלכים בשנתיים האחרונות כדי ליצור מצב שבאמת תשמעו, תהנו ותוכלו לקבל את מה שמגיע לצפון ולגליל.

בשני העשורים האחרונים לא קיבלתי את מה שאני צריך לקבל אם זה בתחום התשתיות, הרפואה, הפיתוח, החינוך, התרבות. גדלו הפערים בין המרכז לפריפריה ודבר כזה לא יעלה על הדעת, לכן הקמנו את מועצת הגליל, מועצת הגליל הכינה תוכנית מאוד מקיפה בכל תחומי התוכן ועליה עבדו מעט מחליטים. אנחנו נמצאים פה היום בכנסת ביום הגליל כדי שחברי הכנסת יוכלו לקדם ביחד איתנו את הצעת החוק הזאת ואני מקווה מאוד שמדינת ישראל תיקח אחריות וסוף סוף התגלה נכונות לקדם גם את הצעת המחליטים הזאת כדי באמת לאפשר לגליל להיות במקום הנכון והראוי ביותר.

ראש עיריית נהריה רונן מרלי:

הגעתי היום ל'יום הגליל' בכנסת כדי לקדם את הנושאים החשובים מאוד לכל אחת ואחד מאיתנו, תושבי הגליל, בדגש על התחומים: חינוך, תשתיות, השכלה גבוהה, תעסוקה, בריאות, תחבורה וביטחון.
אני, כמי שנבחר להוביל את המאבק על המשך סלילת כביש 6 צפונה, מטעם אשכול רשויות גליל מערבי, אמשיך להילחם עד להשלמת המשימה. זוהי דרישה בסיסית שתקדם פיתוח אזורי תעסוקה ותעשייה, בריאות טובה יותר, השכלה גבוהה ותבטיח עתיד טוב יותר לצעירים בעיר.
רק עם גליל חזק, ישראל חזקה!
יחד עם חבריי, ראשי הרשויות מהאזור וחברי הכנסת הצפוניים ובהם חברי הכנסת יעל רון בן משה, ענבר בזק, אופיר סופר ואופיר כץ, שיזמו את הקמת השדולה למען פיתוח הגליל שהושקה היום רשמית, נמשיך לפעול ללא הפסקה לקידום הגליל וחיזוקו ומקווה כי כבר בקרוב נוכל לבשר על תוצאות חיוביות מהיום החשוב הזהאופיר שייק סגן ראש מועצה אזורית גליל תחתון יושב ראש ארגון לב הגליל:
מועצת הגליל רוצה גם כן את הגלים מהיום הזה, זו פעם השלישית בעצם שאנחנו מנהלים אותו, היה r2m בעבר.
אני חייב להביא לפני התוכן עצמו, יש כאן קצת אווירה של קמפיין מכל הבחינות ומכל הסיעות וזה מובן, אנחנו מנסים למנף גם את האווירה הזאת וגם את האטמוספירה שקיימת כאן לטובת הצפון.
חברי הכנסת יושבי ראש השדולה יעל אופיר, אופיר כץ, אופיר סופר וענבר בזק הסוכן עשו עבודה יפה, בעיקר בהובלה של יעל אבל מה שצריך לקרות עכשיו זה החלטה אחת משמעותית וברורה – התוכנית הלאומית לצפון מספר שתיים באופן רזה יותר, באופן ממוקד יותר, יעיל יותר ואפקטיבי יותר כמו שקיבלנו במועצת הגלים לתחום הבריאות.
בערך מיליארד שקל לחומש ולנושאים נוספים של הפיתוח הכלכלי ועוד כמיליארד וחצי גם על פני חומש, זה מה שצריך לא 40 מיליון כזריקת פירורים כזאת או אחרת או כל מיני דברים בסגנון הזה.

לי את כהן מנכ"לית אשכול גליל מערבי:

היום אנחנו מציינים את יום הגליל בכנסת. היום הזה הוא יום בשורות או שחורות תלוי את מי שואלים ובאיזה נושא מדובר. התקיימו הרבה מאוד דיונים חשובים אשר שמו את הפערים על השולחן. את הפערים בבריאות, לדוגמה כשמדברים על רופא מרדים ישנם עשרה על כל 100,000 תושבים במרכז וחמישה ל-100,000 תושבים בצפון. זה אומר שאין רופאים מרדימים בצפון. כשמדברים על מיטות אשפוז עד 25% – מיטות אשפוז זה אומר שאין מספיק מיטות אשפוז בצפון. זה אומר שאנחנו לא מקבלים על פי חלקנו באוכלוסיה. בגלל הפיזור הגיאוגרפי שלנו אנחנו מקבלים עוד פחות.

איך אומרים נערה הייתי וגם זקנתי ואני לא יודעת אם נצא מכאן עם בשורות גדולות. עם החלטה על כביש 6, או אם נצליח לצמצם את הפערים ברפואה ושאר הנושאים על סדר היום.

אני מקווה שביום הגליל הבא נמשיך לחגוג את הגליל ונוכל לחגוג באמת את פיתוח הגליל ולא נצטרך לעשות זאת במחאה במרכז.

חבר הכנסת מופיד מרעי, כחול לבן:
״ישבנו היום במספר רב של וועדות שעסקו בתוך הגליל והפריפריה: בועדת הכלכלה, החינוך, החוץ והביטחון, הועדה לענייני פיתוח לישובים הדרוזים והצ’רקסים.
לפנינו מטרה אחת – לעלות את כל הנושאים הבוערים של הגליל והצפון על שולחן הדיונים של הכנסת כדי לצמצם את הפערים ולעבוד על מנת לקדם את הפריפריה למרכז ואת המרכז לפריפריה״.

משה דוידוביץ יושב ראש פורום קו העימות וראש המועצה האזורית מטה אשר: היום פתחנו השכם בבוקר את דיוני ועדת חוץ וביטחון בנושא יום הגליל.
אני חושב שבמקום שיום חג יהיה פה בכנסת אנחנו מרגישים אבלים וחפויי ראש שלא שרי הממשלה ולא קברניטי המדינה שמים ולו מעט את תשומת ליבם לחבל ארץ בן למעלה ממיליון תושבים, שהוא לא הבעיה של מדינת ישראל הוא הפתרון של מדינת ישראל, קו העימות הצפוני שהוא הגבול הנפיץ ביותר של מדינת ישראל מוצא את עצמו נדחק לקרן זווית אל מול דיונים בבתי משפט של ראש הממשלה לשעבר. צר לי שכך הם פני הדברים, שכך נראית מדינה שלנו בימים האלה. אנחנו נמשיך להילחם על מלחמתנו למען תושבי הגליל למען תושבי קו העימות.

יושב ראש שקל גליל מזרחי וראש המועצה מבואות חרמון בנימין בני בן מובחר

טוב היום היה הדיון עצוב עצוב לממשלת ישראל לא לנו כתושבים בקו העימות.
10 מיליון שקלים פיצוי לאישורכם למרגליות ובכלל לחקלאים באזור. מדינת ישראל לא מסוגלת למצוא תקציב בשביל לתת להם פיצוי ישיר ועקיף על נזקים שקרו ביישוב ללא אשמת החקלאיים. שפעת העופות נחתה עלינו משמיים באופן אמיתי תרתי משמע והיום אנחנו רואים את חברי כנסת ואת יושב ראש ועדת הכלכלה נלחמים עבור החקלאים מול האוצר למצוא תקציב ולא מסוגלים לקבל את האוקיי מהם. איך מצליחים לגייס 10 מיליון שקלים חוקיים לתת לחקלאים?
נאלצתי היום להרים את הכל נאלצתי לדבר אליהם לתוך העיניים וגם להשתמש בביטויים שאולי לא היו כל כך נעימים להם, אבל בעיקר הם כולם היו אמיתיים ולכן ממשלת ישראל צריכה להישיר מבט אל תושבי מרגליות שהם החיילים האמיתיים אך ללא מדים ונשק בגבול הצפון.
במידה וממשלת ישראל לא תמצא את התקציב לתת להם אנחנו דרך מחלקת רווחה לא נעזוב אותם אבל אני מודיע לכולכם אנחנו לא נשב בשקט על העניין הזה. ממשלת ישראל או שתקימו מוצב צבאי עם משרד הביטחון או שתפצו את החקלאים שאוחזים באדמה ואוחזים בחקלאות בגבול הצפון תודה

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות