29.11.2021

יום שני

צילום: דוברות עיריית חדרה

"השדה הזה לא ימריא": מאות בהפגנה נגד הקמת שדה תעופה בחדרה

מאות מתושבי חדרה והאזור, ראשי רשויות ואנשי ציבור לקחו חלק בהפגנה שנערכה בשבוע שעבר בצומת המשטרה בעיר נגד הקמת שדה תעופה אזרחי במזרח חדרה | לקראת דיון מכריע בנושא, שיתקיים בשבוע הבא בות"ל, ראשי הרשויות מפעילים את כובד משקלם גם בגזרה הפוליטית וקוראים לשרי הממשלה: "פיתחו מחדש את הדיון בחלופות נוספות להקמת שדה התעופה"

מאות תושבי חדרה והאזור עמדו בהפגנה הגדולה שנערכה בשבוע שעבר נגד הקמת שדה תעופה אזרחי במזרח העיר, כתף אל כתף לצד ראשי רשויות מהאזור, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ראשת מועצת עמק חפר ד"ר גלית שאול, ראש מועצת מנשה אילן שדה, ראשת מועצת פרדס חנה כרכור הגר פרי יגור, פוליטיקאים ואנשי ציבור, שהשמיעו מסר ברור נגד התכנית להקמת השדה ובדרישה לבטל את הדיון להפקדת התכנית, שצפוי להתקיים במשרדי הות"ל בשבוע הבא (25.10.21). "באנו לכאן לומר לממשלת ישראל, השדה הזה לא ימריא. לא ניתן להעביר מפגע מהרצליה לאזור הזה, אנחנו לא שווים פחות", כך אמר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן במהלך ההפגנה, והוסיף כי קיימות חלופות עדיפות להקמת השדה, כגון שדה התעופה המתפנה בבסיס חצור, שדה מגידו וכן שדה התעופה בחיפה, המקובלות על חברי ממשלה רבים. 

במקביל לקיום ההפגנה והפעלת לחץ ציבורי מהותי על מקבלי ההחלטות, קיימו ראשי הרשויות באזור בשבועות האחרונים, פגישות עם חברי ממשלה רלוונטיים בנושא, זאת במטרה לקדם את דרישתם לבטל את הדיון בהפקדת התכנית וכאמור, לפתוח מחדש את הדיון בחלופות נוספות להקמת השדה.

צילום: דוברות עיריית חדרה

בשבוע שעבר (13.10.21) התקיים מפגש וירטואלי (בזום) בנושא התכנית להקמת השדה בין ראשי הרשויות, השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג והממונה על מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה שלמה כץ. במפגש העלו ראשי הרשויות את התנגדותם להקמת שדה התעופה בחדרה אשר יפגע קשות בריאה הירוקה באזור, במינים מהחי והצומח, ייצור מפגעי רעש קשים, יוביל להפקעת שטחים חקלאים ויפגע באופן חמור ובלתי הפיך באיכות החיים במרחב. כמו כן, הציגו ראשי הרשויות לשרה גם את הכשלים התכנוניים, בטיחותיים וסביבתיים הרבים בתוכנית להקמת שדה התעופה, והדגישו כי מדובר בשדה תעופה שמקודם תוך טעויות תכנוניות קשות לרבות מרחב קרקעי ואווירי שאינו מתאים לשדה תעופה, וכי הקמתו משרתת בעלי הון אשר ירוויחו מפינוי שדה התעופה בהרצליה – על גב תושבי השרון הצפוני וכי הוועדה לא בחנה חלופות נוספות ובכלל זה הרחבת שדות תעופה קיימים  שישרתו גם את בעלי המטוסים הפרטיים.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, אמרה במפגש: "ההיבטים הסביבתיים של הקמת שדה התעופה בחדרה צריכים להיבחן לעומק. האופציה של לגשת לשטח פתוח חדש היא תמיד פחות עדיפה, וצריך לקחת בעירבון מוגבל את השימוש בשדה התעופה שהשימוש התחבורתי בו הוא שולי. עלינו לבחון את העלות הסביבתית מול התועלת, ולראות מה החלופות האפשריות, כולל האופציה של פיזור הפעילות בשדות קיימים".

שרת התחבורה מירב מיכאלי, אף ביקרה בשבוע שעבר (14.10.21) בתא השטח המיועד להקמת השדה במזרח העיר, וקיימה סיור במקום עם ראשי הרשויות מהאזור, ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ד"ר גלית שאול ראשת מועצת עמק חפר, אילן שדה ראש מועצת מנשה, ראשת מועצת פרדס חנה כרכור, הגר פרי יגור, לגבי המאבק הממושך בתכנית להקמת השדה. ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן שוחח עם השרה והבהיר כי הקמת השדה במיקום זה תפגע פגיעה קשה במאות אלפי תושבי האזור, בהיבטי מפגעי רעש, זיהום אויר ואיכות חיים, כמו כן תפגע בערכי טבע ונוף באזור שמורת הטבע 'זיתא', ובתכניות פיתוח והתחדשות עירונית בחדרה.

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

לא מוכנים לדרבי

האדומים של אלישע לוי חזרו מהפגרה נכנעו למחזיקת הגביע די בקלות, וספגו הפסד בית ראשון העונה 1-3, למרות זאת נשארו במקום השלישי בטבלה, חזק בתמונת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות