04.12.2021

שבת

אילוסטרציה צילום: דוברות כבאות והצלה תחנת חיפה

" הר הירוק" תרגיל מוכנות לחירום רב זירתי של כב"ה מחוז חוף בשת"פ מ"י, גופי החירום וההצלה, עיריית חיפה ורשויות מקומיות במחוז

כחלק מהיערכות לעונת הסתיו, בדגש על ימי קיצון מתקיים מחר (יום ג') בין השעות 08:30 ל-15:00 תרגיל המדמה שריפות יער וחורש בשילוב אורבני ובתוכו מגוון אירועים משמעותיים המתקיימים בו זמנית במרחב המחוז, בדגש על האירוע המרכזי – "מענה לשכונה כלואה".

במהלך התרגיל אותו יובילו שירותי הכבאות וההצלה יחד עם המשטרה, מד"א, פיקוד העורף ועיריית חיפה תורגש תנועה ערה של לוחמי האש, ורכבי ביטחון והצלה של משטרת ישראל ועירית חיפה.

החפ"ק המחוזי ממנו ינוהל התרגיל יוקם בחניון באצטדיון סמי עופר ממנו ינוהל התרגיל ויועברו הנחיות הביצוע לכוחות המתורגלים.

התרגיל יכלול גם פינוי מוסדות חינוך במסגרתו יפונו ילדי גני הילדים ותלמידי בית הספר השכונתי למרכזי פינוי של העירייה. ילדי הגנים יפונו באמצעות אוטובוסים ואילו ילדי בית הספר יפונו רגלית בליווי המורים קציני הביטחון של מוסדות החינוך מאגף הביטחון ובסיוע צוותי אגף האכיפה של עיריית חיפה.


להלן האזורים והתרחישים:

תרחיש (מרכזי) שריפת חורש אורבני המסכנת את שכונת כרמליה (שכונה כלואה)

שריפת שטח פתוח המסכנת את היישוב כרם מהר"ל

שריפה ביער קריית אתא המסכנת את גבעת טל

שריפה במפעל מילוטל

במהלך התרגיל צפויה תנועה ערה של רכבי חירום וביטחון, עשן וחסימות צירים בעיקר בשכונת כרמליה שבחיפה בה גם יתקיים תרגול פינוי מוסדות חינוך.

חפ"ק מחוזי וגופי החירום יתמקמו בחניון סמי עופר. התרגיל פתוח לסיקור תקשורתי וניתן להגיע בתאום מראש לחפ"ק המרכזי.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות