23.06.2021

יום רביעי

הרומן הסודי של ערן (סיפור חקירה)

ערן ורווית ד. (שמות בדויים) בשנות השלושים שלהם, גרים בדירת גן מפוארת באזור חיפה. לזוג שלושה ילדים קטנים, בגילאים 4 עד 10. רווית היא אדריכלית שעובדת מהבית וערן הוא כלכלן שעובד בבנק. בתקופה של הקורונה, ערן היה חודש בבית וחזר לעבודה בתום אותו החודש. בגלל אופי התעסוקה שלהם, בני הזוג לא נפגעו ממשבר הקורונה, וחיים ברווחה יחסית. ערן, חובב מכוניות מושבע, מחזיק בדגם ייחודי של ג'יפ מנהלים של חברת פורשה, שהוא נוהג להתפאר עליו כמעט בכל שיחה עם חבריו.

בני הזוג שנשואים כמעט 15 שנה, מיד עם שחרורם מהצבא, נהנים ממערכת יחסים תקינה ואוהבת, כל אחד עסוק בקידום הקריירה שלו ובגידול הילדים באופן משותף. לכן, כאשר לפני כמה שבועות רווית הגיעה למשרד שלי, והביעה את חששה שבעלה בוגד בה, הייתי מאד מופתע. אני מכיר את בני הזוג דרך חברים משותפים, והם תמיד נראו לי זוג שקט ויציב. אבל מראה חיצוני יכול גם להטעות, כפי שקרה במקרה הזה.

רווית התלוננה שלאחרונה, ערן מבלה שעות ארוכות במשרד, הרבה מעבר למה שהיה בעבר. כשפנתה אליו לבדוק על שעות הארוכות בעבודה, הוא הסביר כי אמנם רוב האנשים חזרו מחל"ת, אבל עומס העבודה גבר לאחרונה, והוא צריך להישאר שעות נוספות כמו כולם. רווית נטתה לקבל את התשובה שלו, עד שיום אחד, ערן שכח את הטלפון הנייד שלו בבית, והתחילו להגיע לנייד מלא שיחות שחלקן היו מהמשרד עצמו.

כשהיא ראתה שהשיחות אינן מפסיקות, היא ענתה לאחת מהן. זה היה אחד מהעובדים של מחלקה המקבילה למחלקה של ערן, והוא שאל אם ערן בבית כי הוא לא עונה לשיחות הטלפון לא במשרד ולא בנייד. רווית הייתה מאד מופתעת, כי בבוקר כשהוא יצא לעבודה, ערן אמר שהוא נוסע לעבודה כרגיל ושיהיו לו מלא פגישות ושהוא לא יהיה זמין רוב היום. בתום השיחה, רווית הבינה שערן משקר לה ומסתיר ממנה כנראה רומן שהוא מנהל מהצד.

באותו היום ערן צלצל מאוחר וסיפר לה שהוא ביום פגישות ארוך בתל אביב ושכנראה הוא שכח את הטלפון הנייד בבית. משיחה זו, רווית הבינה שערן מחזיק בטלפון נוסף ומשם הוא מנהל את השיחות עם "החברה" החדשה שלו.

הבנתי מהר מאד, שכנראה שרווית צודקת, ושאחת הדרכים לעקוב אחרי הפעילות של ערן, היא לעקוב אחריו באופן אישי, ובמיוחד אחרי המכונית המפוארת שלו, שהדגם שלה ייחודי למדי. מיניתי את אחד מהחוקרים הוותיקים שלי שיעקוב אחרי ערן, והיו לנו כמה הפתעות בדרך.

כאמור, לא הייתה שום בעיה לעקוב אחרי הג'יפ המפואר של ערן, אבל כמה (לא) מפתיע, שכבר ביום הראשון של המעקב, הרכב של ערן לא נסע לעבודה, אלא פנה באחת השכונות השקטות בעיר חיפה, והחנה לפני בניין מגורים רב קומות. ערן נכנס עם הרכב לחניון התת קרקעי של הבניין, ורק לאחר כשעה יצא ממנו, ועכשיו, הוא כן נסע לעבודה.

בשעות הצהריים, כאשר העובדים יוצאים לארוחות צהריים במסעדות הקרובות, אפשר היה לראות את ערן, עם מסכה על הפנים, נכנס לרכב שלו, ונוסע שוב, לאותו בניין מגורים. התקשרתי לרווית, וביקשתי ממנה שתתקשר לנייד של ערן. החוקר שלי ראה איך באמצע שיחת טלפון אחת, ערן מקבל שיחה נוספת, כנראה של רווית. זה רק חיזק את ההשערה שלנו, שערן מחזיק בשני מכשירים, אבל רווית יודעת רק על אחד מהם.

לאחר השיחה עם ערן, רווית חזרה אליי, וסיפרה לי, שערן אמר לה שהוא היה צריך לנסוע לתל אביב ושהוא יהיה בפגישות עסקיות עד מאוחר בערב.באותה שיחה עם רווית, התברר לי שמאז שחזר לעבודה, ערן נמנע מלתת לרווית את  המספר המשרדי שלו. מתוחכם מצידו, אבל עם הקשרים שלי בבנק, לא הייתה לי בעיה לקבל את המספר המשרדי של ערן, ולתת אותו לרווית. היא מיד התקשרה למשרד וקיבלה את כל התשובות שהיא הייתה צריכה לקבל.

מצוידת במידע שאספתי עבורה, רווית החליטה שהיא רוצה להתעמת עם ערן כמה שיותר מהר.

כאשר חזר בערב "מהפגישות בתל אביב", רווית לא חיכתה הרבה, והעמידה אותו מול העובדות והשקרים שסיפר לה. הוא נשבר, ואמר שבחודשים האחרונים, הכיר כלכלנית פרילנסרית שעובדת עם הבנק, התאהב בה, ומאז הוא מנהל איתה רומן, שבהתחלה הוא חשב שזה יהיה דבר זמני, אבל לאחרונה הוא מתקשה להיפרד ממנה.

רווית, אישה יפה וחכמה, וגם ממולחת, שלפה קלף מנצח. היא הציעה שהם ייפרדו, יחלקו את הנכסים ביניהם, וגם את הרכב של ערן, ששווה מעל 700 אלף ש"ח, הם ימכרו ויתחלקו בכסף מהמכירה. לאחר חישוב מהיר, ערן התנצל על ההתנהגות שלו, והבטיח שייפרד מחברתו, ושהם ינסו לשקם את היחסים ביניהם. מכיוון שלבני הזוג ילדים צעירים, שצריכים גם אבא וגם אמא, ושזאת הייתה המעידה הראשונה של ערן, רווית החליטה לתת צ'אנס לקשר ביניהם, ומצאה את נקודת החולשה של ערן ושיחקה על הקלף החזק שהיה לה, הג'יפ המפואר שלו.

אמנון רודס משרד חקירות

טלפונים:048202817 טלפון נייד:0525922245

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות