02.08.2021

יום שני

המשרד לפיתוח הנגב והגליל

הרב יואב בן צור, הגיע הבוקר לישובים הדרוזים עוספיא ודלית אל כרמל

סגן שר הפנים, הפריפריה, נגב גליל, הממונה על הרשויות הלא יהודיות הרב יואב בן צור, הגיע הבוקר מלווה בצוות לשכתו לסיור ופגישת עבודה בישובים הדרוזים  עוספיא ודלית אל כרמל

הסיור החל ביישוב דלית אל כרמל בפגישה נוכחו מנהיג העדה הדרוזית שייח' מוופאק טריף, ראש המועצה מר רפיק חלבי, יו"ר הוועדה המחוזית איתמר בן דוד, מנהלת אגף בוועדה המחוזית מיכל בריל.סגן השר בחן את תוכנית המתאר ונושא הסדרת הבנייה בישוב וקידום תוכנית פרוייקט מגורים לאנשי קבע מצה"ל .במהלך דבריו ציין סגן השר: "אני מבין את החשיבות של העדה הדרוזית בנושא  הקרקעות, חייבים להסדיר את הבניה בישובים בחוק, דלית אל כרמל יכולה להיות פיילוט ומודל להצלחה לשאר הישובים הדרוזים".

משם המשיכה פמליית סגן השר אל עבר ישוב עוספיא,בפגישה נוכחו מנהיג העדה שייח' מוופאק טריף, ראש המועצה מר בהיג' מנצור, ח"כ מטאנס שחאדה.סגן השר קיבל סקירה על פעילות המועצה ושמע על הקשיים ואתגרים בנושא תיכנון ובניה ובחן מקרוב את תוכנית מתאר ליישוב. במהלך דבריו ציין סגן השר:  "שר הפנים הרב אריה דרעי משקיע משאבים כבירים לטובת הישובים הדרוזים ושידרוגם, לישובים עוספיא ודלית אל כרמל יש פוטנציאל תיירותי עצום בטוחני שבשיתוף פעולה פורה בין כלל המשרדים נגיע להישגים כבירים למען הישובים והסדרת הבניה בהם"  .

\סגן השר העלה על נס את שותפות הגורל של העם הדרוזי שקשר את גורלו למדינת ישראל ושיבח את תרומתם למען המדינה וביטחונה.עוד הוסיף סגן השר "היום לפני שש שנים אירע הפיגוע הרצחני בביה"כ בירושלים כתושב שכונת הר נוף אני זוכר את גבורותו של השוטר הדרוזי רס"ר זיידאן סייף שחירף את נפשו להציל את המתפללים ושילם על כך בחייו".מנהיג העדה הדרוזית שייח מוופאק טריף הודה לסגן השר על הביקור ההיסטורי בישובים הדרוזים ואמר: "שר הפנים הרב אריה דרעי הוא ידיד אמת של העדה הדרוזית ואנו מאמינים בו  שימשיך להוביל אותנו ואת כלל אזרחי מדינת ישראל לעתיד טוב יותר".

קרדיט המשרד לפיתוח הנגב והגליל

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מפקד חדש לבסיס חיל הים בחיפה

דובר צה"ל: תת-אלוף טל פוליטיס נכנס לתפקיד מפקד בסיס חיפה של זרוע הים הערב (א'). טקס החילופים התקיים במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אליהו שרביט, מפקדים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות