21.10.2021

יום חמישי

אילוסטרציה

הקשר בין חברות, סודות וקיבוץ בצפון{סיפור חקירה}

תמר וירון הם זוג נשוי, שניהם רואי חשבון הגרים בדירה מפוארת בחיפה. שניהם מרוויחים טוב, ומבחינה כלכלית הם די מסודרים. בתקופת הקורונה, כמקובל, הם עובדים לרוב מהבית. עם זאת, פעם בשבוע ירון מגיע למשרד משעות הבוקר המוקדמות עד שעות הערב. לזוג שני ילדים צעירים בני 4 ושנתיים. 

באחת הפעמים שירון נסע למשרד, הוא שכח את הנייד האישי שלו בבית בסלון. תמר שמה לב לטלפון כשהוא לא הפסיק לצלצל וכשהיא ניגשה לכבות אותו היא ראתה הודעה עולה ובה בחורה בשם נירית, שואלת מתי ירון מגיע לראות אותה ואת ילדיה ושהם מאד מתגעגעים אליו. תמר הודיעה במשרד שהיא מסיימת את יום העבודה שלה והתייצבה אחרי כשעה אצלי במשרד, אמנון רודס משרד חקירות, כדי לקבל תשובות על אופי הקשר של ירון עם נירית.

תמר העדיפה לשכור את שירותיו של חוקר פרטי, כדי לאמת את החשש שלה, מבלי להתעמת עם ירון. ביומיים הראשונים שעקבתי אחרי ירון לא היה על מה לדווח, אבל ביום רביעי ירון הודיע שהוא נוסע למשרד. קיבלתי הודעה מתמר ולמחרת עקבתי אחריו כשהוא נוסע לצפון הרחוק, לכיוון נהריה. נסעתי אחריו עד לאחד הקיבוצים באזור ורק כשהוא נכנס בשער של הקיבוץ, מצאתי מקום להחנות את רכבי והתמקמתי על גבעה שממנה יכולתי לצלם אותו עד שהוא נכנס לאחד המבנים.

בפתח של אחד המבנים,  חיכתה לו אישה צעירה, עם שני ילדים צעירים לצידה. שני הבנים דמו לאם, בהירים מאד על סף הבלונד. שונים למדי מירון השחרחר. המשכתי לצלם אותם וגם השגתי תקריב של פני האם. בין לבין, שלחתי הודעה לצוות העובדים במשרד שלי, שינסו לקבל מידע על החברים באותו הקיבוץ, ובמיוחד על נשים צעירות המתגוררות בו. 

הביקור של ירון בקיבוץ ארך מספר שעות, ורק בשעה שלוש בצהריים, הוא נכנס לרכבו ונסע למשרדו. בינתיים, קיבלתי כמה תשובות מהמשרד שלי על נירית. מתברר שהיא אלמנת צה"ל, ושבעלה נהרג במלחמה ב-2014, כשהיא הייתה בהריון עם בנם השני. הוא היה קצין בשריון, ונפגע באחד הקרבות וכעבור כמה ימים נפטר מפצעיו. אחד מחברי הצוות במשרדי, הפגין יוזמה ועוד לפני שביקשתי ממנו, הוא בדק אם לאותו קצין היה קשר כלשהו עם ירון. בינגו! 

התברר ששניהם, ירון ואותו קצין, רועי שחר, היו חברי ילדות, היו ביחד בקורס קצינים, ושמרו על קשר גם אחרי שרועי התחתן. כשירון התחתן, רועי כבר לא היה בין חיים. דרך המידע שקיבלתי התחלתי לבנות תמונה מסוימת מכל חלקי הפאזל שהתחילו להתחבר אצלי. הבנתי שהגיע הזמן שאפגוש בעצמי את ירון כדי להבין למה הוא צריך לנסוע בהיחבא לבקר את אלמנת חברו ואת ילדיו.

התקשרתי לתמר ומסרתי לה את המידע שהשגתי עד עכשיו. אחרי כמה שניות של שתיקה, היא נתנה לי אישור לדבר באופן ישיר עם ירון. היא סמכה על היכולת שלי לקבל מירון את הסיבות האמיתיות למפגשים הסודיים עם נירית.

התקשרתי אליו אחרי השיחה שלי עם תמר, הצגתי את עצמי וקבעתי להיפגש איתו במשרדו. הגעתי לשם, הצגתי את עצמי שוב, אמנון רודס חוקר פרטי. הוא עדיין היה המום למה אשתו שכרה את שירותיו של חוקר פרטי, במקום פשוט לשאול אותו על פשר נסיעותיו, אבל אחרי כמה שניות הוא הבין שהבחירה שלה הייתה הגיונית למדי.

ירון סיפר לי על קשר החברות הקרוב, כמעט כמו אחים שלו עם רועי. את נירית הם הכירו בצבא, בת קיבוץ, ושניהם חיזרו אחריה, אבל היא בחרה ברועי, וירון קיבל את הבחירה שלה כמו ג'נטלמן. כשרועי ונירית התחתנו הם עברו להתגורר בקיבוץ שלה וירון התחיל את הלימודים שלו באוניברסיטה. למלחמה הם הגיעו כקציני מילואים כשלרועי כבר היה ילד קטן בבית ונירית בהריון מתקדם. רועי נפגע אנושות אבל פני שהוא נפטר הוא השביע את ירון שימשיך לדאוג לאשתו ולילדים שלו, אם הוא לא ישרוד. הוא לא שרד, וירון קיים את ההבטחה שלו. בינתיים ירון הכיר את תמר, ובחר שלא לשתף אותה בסיפור, מפני שהוא חשש שהיא לא תסכים לסידור הפגישות שלו עם נירית. אבל מתברר, שבסוף האמת תמיד יוצאת לאור. אפילו שהקשר שלו עם נירית, הוא קשר חברי בלבד, הוא חשש שתמר לא תראה את הדברים כך. לאחר השיחה שלנו, ירון השלים עם זה, שהגיע הזמן שתמר תשמע את כל הסיפור.

אחרי כמה ימים קיבלתי טלפון מתמר והיא נשמעה הרבה יותר רגועה מהפעמים הקודמות. היא ממש הודתה לי על החקירה הדיסקרטית והמהירה. היא סיפרה לי, שירון שיתף אותה וסיפר לה על החברות הקרובה שלו עם רועי ועד כמה חברו חסר לו, ועד כמה הביקורים שלו בקיבוץ עוזרים לו לשמור על הקשר עם הזיכרון של חברו. תמר אישה אצילית לא ביקשה ממנו להפסיק את הביקורים שלו, אלא הציעה שמדי פעם נירית והילדים יבואו לבקר בדירה בחיפה וכשהעניין עם הקורונה יירגע, שגם הם, תמר, ירון והילדים יגיעו לביקור בקיבוץ. כי חברות אמיתית, תמיד מנצחת.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד רפאל סטיוי (45) תושב חיפה, בגין עבירת מעשים מגונים בקטינה ללא הסכמה ובעבירות מעשים מגונים בשש קטינות בגילאי 8-16 במספר רב של הזדמנויות

בכתב האישום שהגישה עו"ד אילנה פיקוס-רויטבלט נמסר, כי הנאשם נשוי ואב לילדים, ביצע מעשים מגונים בשתי קטינות, שטרם מלאו להן שש עשרה שנים, שלא בהסכמתן

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות