18.05.2022

יום רביעי

אילוסטרציה

הקרב של חייו – פרשת מוטי ג'יני , גרסת המתלונן

כששמעתי על המקרה הזה בפעם הראשונה, הזדעזעתי, לקח לי כמה רגעים לעכל את מה ששמעתי. פסיכולוג מוערך, בעל שם, שמתמחה בטיפול בילדים, במיוחד כאלה שאובחנו על הספקטרום האוטיסטי, פגע בהם מינית בזמן הטיפול?

לא יכול להיות, זה נשמע כמו משהו שלא יכול לקרות במציאות. משהו שהמוח לא רוצה לעכל. ואז הגיעו אליי סיפורים נוספים, ילדים בני 6? 10? 12? הורים שהיו בטוחים שהילדים שלהם נמצאים בידיים בטוחות, במקום שנותן להם ביטחון וכלים לעבור את החיים הלא פשוטים שהם מתמודדים איתם מרגע שנולדו. הורים שלא העלו על דעת שבזמן שהם בטוחים שהם עוזרים לילד שלהם, נותנים לו את הטיפול הכי טוב שיש להם להציע לו, הוא בעצם נמצא בתוך סרטי אימה

חשוב לי לציין שכל התלונות שאני כותבת עליהן הן תלונות אמיתיות שהגיעו לידיעתי, אולם לשם ההגינות אציין כי מדובר בשלב זה בחשדות בלבד והתיק עדיין מצוי בחקירה.

אני לא אדבר בשם ההורים, גם לא בשם הילדים, אני מדברת כעורכת דין שמייצגת את המתלונן הבגיר היחיד בפרשה הזו, שנפגע לפני כ-24 שנים בעת שהיה בן 12 בלבד והגיע לטיפול פסיכולוגי לאחר שאיבד את אימו ולא יכל להתמודד עם האובדן.

בגלל שהוא בגיר, ללא בעיה קוגנטיבית כלשהי, יצא שהוא גם הדמות המרכזית בסיפור והוא בחר להיחשף בשמו המלא ובפנים גלויות ולדבר בשם כל אותם נפגעים קטינים, שאינם יכולים לדבר בשם עצמם גם מכיוון שהם עדיין קטינים ולא מבינים את משמעות המעשים שבוצעו בהם וגם בשל העובדה שהם לוקים באוטיזם ועל אף העובדה שרובם מצויים בתפקוד גבוה ויכולים לספר מה עבר עליהם, הם נעדרים כל יכולת להבין את המשמעות של המילים: ניצול, יחסי תלות ופערי כוחות.

אין להם מושג שיחס של קירבה הכולל מגע בין מטפל נפשי למטופל לוקה בשכלו הוא ניצול, כך גם אין להם מושג שמי שמראה להם חיבה ואהבה ולכאורה מסייע להם בקשיים שהם מתמודדים עמם יוצר למעשה יחסי תלות בינם לבינו. הם גם בטוחים שכל מה שנעשה בחדר הטיפולים – כשהם והמטפל נוכחים לבד – נעשה לטובתם והמטפל, שהוא דמות משמעותית וסמכותית עבורם, בהכרח יודע מה טוב להם.

זו בדיוק הסיבה שהחוק אוסר קיום יחסי מין בין בגירים לקטינים מתחת לגיל 14 לחלוטין, גם בהסכמה. מקל וחומר – היחסים האלו אסורים כאשר הקטין לוקה בשכלו והבגיר הוא הפסיכולוג שלו.

נחזור למתלונן הבגיר שאני מייצגת. חלפו 24 שנים מאז המקרה שלו, מדוע הוא התעורר עכשיו? אז קודם כל אספר שבזמן אמת, מיד כשהבין שמשהו לא תקין קורה בקליניקה המפוארת של הפסיכולוג המוערך, הוא סיפר על כך לאביו. אולם, בשל העובדה שהאב והפסיכולוג היו חברים ומכיוון שהוא חש בושה בשל הפגיעה המינית, כמו גם היותו קטין באותו זמן – הוא לא היה מסוגל נפשית להתלונן והעדיף לנסות ולהשתיק את הסיפור הזה.

לפני מספר חודשים, התפרסם בתקשורת כי פסיכולוג ילדים חיפאי חשוד בביצוע עבירות מין במטופליו הלוקים באוטיזם. באותו שלב שמו של הפסיכולוג היה אסור בפרסום, אבל הוא מיד הבין שמדובר בפסיכולוג שלו והוא הבין שבמשך 24 השנים האחרונות, היו ככול הנראה נפגעים נוספים שהפגיעה בהם, אולי יכולה הייתה להימנע אם מישהו היה עוצר את הפסיכולוג מלטפל בילדים.

הוא פנה למשטרה, ציין את שמו של הפסיכולוג – מוטי ג'יני – ואכן התברר לו כי הוא לא טועה. באומץ רב, הוא חשף את מה שנעשה לו על ידי הפסיכולוג לפני שנים רבות והפעם הוא החליט – הוא יעשה הכול על מנת למצות איתו את הדין. הוא כבר לא אותו ילד קטן שהיה אז, היום הוא כבר מבין הכול.

זה הולך להיות לא פשוט, מדובר בתיק שמבחינה ראייתית הוא מורכב. המתלוננים, רובם קטינים, לוקים באוטיזם, קשה לקבל מהם תלונה מפורטת ועקבית. כמו כן, ההורים חוששים לשלומם ואין אפשרות ממשית לבצע עימות בינם לבין מוטי ג'יני בשל מצבם השכלי והנפשי.

בנוסף, מוטי ג'יני מיוצג על ידי אחת מבכירות עורכי הדין הפליליים, עורכת הדין תמי אולמן. לא אכחיש, לנהל קרב משפטי מול ותיקות הפליליסטים בארץ זה לא פשוט. יחד עם זאת, הניסיון לימד אותי שכאשר הגרסה של הלקוח שלי חזקה ומבוססת – כלום לא יכול לעצור אותי. אני כאן כדי לדאוג שהמעשים שבוצעו לפני 24 שנים לא ישכחו. החוק קובע תקופת התיישנות ארוכה לעבירות מין שבוצעו בקטינים ולכן על המקרה הזה אין התיישנות. מוטי ג'יני יצטרך לתת את הדין על מה שעשה.

הקרב הזה לא פשוט לאף אחד מהמעורבים, כולל אותי. אבל אנחנו כאן כדי להילחם עבור זכויות בסיסיות של ילדים שממילא החיים שלהם לא פשוטים ואין לנו אפשרות אחרת מלבד ניצחון.

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
3 Comments
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
חיפאית

אני מקווה שתצליחו למצות איתו את הדין! הרבה מהילדים על הרצף מעדיפים להתנתק מהחוויה ולא רוצים לפתוח את הפצע ולהתלונן במשטרה, וההורים חסרי אונים כי לא רוצים שתהיה פגיעה נוספת בנפש של הילד. פשוט ניצול מכפיר ונורא

אלמונית

ה

אלמונית

הבן שלי יקיר נפשי טופל אצל המפלצת הזו במשך למעלה משנה כשנה וחצי. הומלץ על ידי גב פסיכיאטרית נחשבת במחלקת פסיכיאטריה ברמבם… זוועת עולם יד רוחצת יד. היא המליצה עליו לטיפולים ונעשה בינהם ענין של ביזנס מי מעביר פציינטים וענין של בסיס עסקי… אין מצב שהפסיכיאטרית הנחשבת לפחות בעיני עצמה, לא ידעה את הסיפורים והחשדות עליו על הפסיכולוג הנקלה הזה.אני עם ילד שהיה במשבר עקב מחלתי הגעתי אליה והיא יחד עם מוטי הזה ניהלו את חיי הילד שלי כשהמצב היה ככ מדורדר, היא דחפה לו תרופות פסיכיטאריות נוראיות שגרמו לילדי לאבד צלם אנוש והוא גער בי על כך שאני מתלוננת על תופעות לוואי של הכדורים ועל כך שזמן רב אני חסרת אונים ואומרת לפסיכולוג הנקלה הזה שאין שיפור. פשוט גער בי שאגיד תודה שהם עושים הכל כדי לא לאשפזו בנהריה עוד מקום נורא. כשקראתי בתקשורת, חשכו עיני וליבי נשבר. רצתי לבני היקר ושאלתיו חד משמעית. סיפרתי לו על החשדות..בני אמר שלא נגע בו.. בני היה בן 9 וקצת אז… לעולם לא אדע, מה עשה ומה לא הפסיכולוג הנקלה הזה… בני הסתגר ולא רוצה לדבר. טוען שלא נגע בו ועשה מעשים… לנצח נשבר בי האמון עוד מאז, מימי הפסיכיאטרית מנהלת מח ילדים, שניתבה אותי אליו, ועד למנהלת פסיכיאטרית ילדים הראשית.. ששמה הולך לפניה…שה'ישמור…האישה המרושעת ביותר ע"פ הכדור הזה ומכל ה"חולים" שאמורים היו לעזור לסייע לי ולילדי היקר לי כל כך וברגל גסה, דרסו אותנו את נפשו של בני היקר ואת נפשי… פסיכיאטרים אטומי לב ונפש פסיכולוגים פוגעניים זו היה מנת חלקנו לדראון עולם. מאז התעשתנו ואני על פסיכיאטרית ילדים ופסיכולוג ילדים לעולם יותר לא מוכנה לשמוע!! רק לנקות את בני מהרי הכדורים הפסיכיאטריים שהאביסו אותו לקח לי חצי שנה. שיפקחו על כל אלו שהורסים את הילדיםשלנו תחת כובע המטפל הפסיכיאטרי והמטפלים למיניהם.. את הילד שלי כמעט והצליחו להרוס ולגרום לו נזק בלתי הפיך. בדקה ה90, ניצלנו. אני מאחלת למוטי גיני הפסיכולוג הנקלה שיקבל את עונשו הראוי ושלר יעזור לו מניפולציות של עורכת דין פלילית מן השורה הראשונה.
.