04.12.2021

שבת

צילום: דוברות עיריית קרית טבעון

הצלחה לתרגיל תצפיתנים בקרית טבעון: התנדבות מבורכת של צעירים ומבוגרים בשיתוף כב"א

מועצת קרית טבעון ערכה לאחרונה תרגיל תצפיתנים מוצלח בשיתוף עם כב"א מחוז חוף.

יחידת התצפיתנים (מתנדבים) הוקמה במהלך חודש אוקטובר במטרה להתמודד ביעילות עם הסכנות של מזג אוויר קיצון  – חום, יובש  ורוח, המאפיינים את החודשים:  אוקטובר נובמבר דצמבר בכל שנה.

איך עושים זאת? מתצפתים ממגדלי המים ביישוב ומעוד מקומות גבוהים בהם ניתן לזהות מוקדי עשן לפני התפשטותם, ובכך ניתן לתת מענה מהיר ומקצועי לכל דליקה או שריפה שרק מתחילה.?

מיהם המתנדבים? בני נוער (כיתות י"א – י"ב) ומבוגרים אשר תורמים מזמנם בנקודות התצפית המרכזיות.

הכשרה: התצפיתנים עברו הכשרה מקצועית בנושא שריפות עצים, זיהוי מוקדי עשן ואף נעשה תרגיל מעשי בו הופעל מחולל עשן לטובת המחשה מדויקת של האירוע. התצפיתנים  זיהו את הנקודות, מוקד 102 שהיה שותף לתרגיל הזעיק כבאית שהגיעה לשטח והתרגיל הושלם הוגדר כהצלחה.

יריב אביטל מנכ"ל המועצה: "שאפו על שיתוף פעולה חשוב מאין כמוהו. גאה לעדכן כי מיד לאחר התרגיל, השתבצו המתנדבים בפעילות תצפית וכי התקיימו כבר לא מעט משמרות של תצפיות, מרגש היה לראות בתמהיל מגוון מתנדבים מהיישוב מכמה שכונות, נערים ופנסיונרים. מודה לליאת רייכמן מהרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול ולאלי זיו, קב"ט המועצה על הובלת האירוע יחד עם השותפים מכב"א".

סאמר חלבי – סגן טפסר מפקד תחנת קריות – מחוז חוף כבאות והצלה לישראל: "אין ספק שזהו פרויקט מיוחד ויחידי בארץ. מחמם את הלב לראות תלמידים ופנסיונרים מתגייסים ומטפסים לתצפית לשם מטרה אחת "הצלת נפש ורכוש" כולל ההבנה של התרומה החשובה שלהם. 

תחנת קריות שמחה תמיד לשת"פ הפורה מול כלל בעלי התפקידים במועצת קרית טבעון ובהובלתו של מפקד תחנת טבעון רב רשף ישראל גירון . יישר כח לעוסקים במלאכה".

צילום: דוברות עיריית קרית טבעון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות