03.08.2021

יום שלישי

קרדיט: דוברות ארגון הצלה

הצלחה: התרמת דם של ארגון הצלה, עזר מציון ומגן דוד אדום בעיר חיפה

הצלחה רבה לפרויקט ההתרמה שנערך בעיר חיפה ובו הותרמו 157 מנות דם מצילות חיים

תושבים רבים מהעיר חיפה והסביבה הגיעו אתמול בערב לסניף עזר מציון ברחוב הרצל בעיר, לערב התרמת דם מיוחד בעקבות מחסור חמור במנות דם.
בעקבות המחסור במנות דם השורר כיום ברחבי הארץ, קיימו הארגונים הצלה סניף כרמל ועזר מציון התרמת דם גדולה בשיתוף עם בנק הדם של מד"א. עם תחילתו של החורף, קראו בארגונים לתושבים לקחת חלק, ולבוא ולתרום דם בכדי להציל נפשות. מתרימי הדם של בנק הדם במגן דוד אדום נתנו מענה לכל אורך הערב לאזרחים הרבים שהביעו רצון לתרום. מתנדבי ארגון הצלה מסניף כרמל קיבלו את הקהל הרב וכן ביצעו בדיקות לחץ דם טרום התרמה. 

ההתרמה שהתקיימה כאמור בסניף עזר מציון, התנהלה על פי הנחיות משרד הבריאות, ובאופן רחב ונוח. ההתרמה התקיימה גם לגברים וגם לנשים בהפרדה מליאה כאשר נשים רבות לקחו גם הן חלק חשוב. מן הראוי לציין כי כל מנת דם שנתרמה יכולה להציל חיים של שלושה בני אדם. 
חשוב לציין, כי בעקבות הצורך להימנע מעומס במקום על מנת לשמור על ההנחיות, נדרש רישום טרם ההגעה לתרומה. ההרשמה המוקדמת התבצעה על ידי מערכת אוטומטית לפי שעות שתוחזקה באמצעות מתנדבי הצלה סניף כרמל. בנוסף, לחלק מהתורמים נעשתה בדיקה סרולוגית לבדיקת נוגדנים אשר התבצעה בכפוף לתשאול רפואי.

הרב אושי שלומוביץ, יו"ר ארגון הצלה, סיכם בסיפוק רב את פרויקט התרמת הדם ואמר: "ישנם אזרחים רבים אשר מוקירים את פעילות המתנדבים במשך כל השנה אך אומרים לי שאין באפשרותם להציל חיים. כעת ניתנה להם האפשרות על ידי תרומת דם ואכן הפרויקט הוכיח את עצמו בהצלחה. אני רוצה להודות למנהלי מד"א, לעובדי בנק הדם של מד"א, לאנשי עזר מציון היקרים, וכמובן למתנדבי הצלה מסניף כרמל ולרב חיים קריגר – אחראי סניפי הצלה ברחבי הארץ".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות