17.09.2021

יום שישי

הפקדות סוף שנה לפנסיונרים ולעצמאים

פנסיונרים ועצמאיים זכאים להטבות מס בגין הפקדות לקופ"ג או למוצר פנסיוני אחר, ההטבה ניתנת על עצם ההפקדה וללא קשר לתשואות עתידיות. תקרת הפקדה מזכה בשנת 2020 הינה 34,848 ₪, יתכן שגם הפקדה צנועה מזו תזכה אתכם במימוש מקסימאלי של החזר המס לו אתם זכאים

מה הקשר בין פנסיונרים להפקדות סוף שנה?

פנסיונרים בעלי גמלה גבוהה משלמים מס הכנסה שכן הגמלה היא כמו משכורת.

המדינה מעודדת את השכירים במדינת ישראל שלהם שכר לא מבוטח (שכר שבגינו המעסיק לא מפריש לפנסיה, בדר"כ בונוסים / שעות נספות וכדומה) לחסוך באופן עצמאי לפנסיה גם על רכיב שכר זה, הדרך של המדינה לעודד אותם היא בצורה של הטבות מס, תחסכו לפנסיה תשלמו פחות מס, שילמתם כבר? המדינה תחזיר.
מכאן אנו למדים שכל ההכנסות מגמלה דינם כדין שכר לא מבוטח של שכירים, משמה שאם פנסיונרים יפרישו לעצמם לפנסיה המדינה תחזיר להם כספי מס.
לבעלי הון יש אפשרות לנצל הטבה זו כדי לתכנן מעבר כספים בין דורי (ירושה) בפטור ממס. שכן יש כאן הטבה כפולה הפנסיונרים מקבלים החזר מס מהמדינה ובאותו הזמן הם הופכים כסף חייב במס (רווחי הון) לפטור ממס במקרה של מעבר כספים בין דורי. כך שאם יש פנסיונרים שמנהלים היום כספים ובינם לבין עצמם יודעים שאלו כספים המיועדים לעבור בירושה כדאי להם לבצע פעולה זו גם אם הגמלה שלהם לא מגיעה למדרגות מס. ניתן להפקיד לקופ"ג על כל אחד מבני הזוג ובכך להגדיל את החזר המס ואת הירושה הפטורה ממס. 

שווי ההטבה (החזר המס) משתנה בין אדם לאדם ויכול לעבור את סך ה 11,000 ₪.

עצמאים לכם מגיע עוד

עצמאים זכאים להפקיד בנוסף לקופ"ג או מוצר פנסיוני אחר גם לקרן השתלמות סכום של עד  18,600 ₪ אשר יהיו פטורים ממס רווחי הון ואף יזכו אותם בהחזר מס. כמה? שוב זה תלוי במדרגות המס של כל אחת ואחד. במקרה זה בדומה להפקדה לקופ"ג יתכן שגם הפקדה צנועה מזו תזכה אותם בהחזר מס מקסימאלי. מומלץ כמובן להפקיד את המקסימום שכן זהו אפיק החסכון האטרקטיבי ביותר. 

אנחנו נמצאים בישורת האחרונה של השנה, אם לא נקדים לבדוק את זכויותינו ולממשם נאבד הטבות מס אשר מגיעות לנו מהמדינה.

מהרו להתייעץ עם רואה החשבון שלכם / סוכן הביטוח הפנסיוני או כל גורם מקצועי אחר.

מאחר והמאמר להלן נכתב לטובת האזרח מן היישוב שאיננו מומחה למיסים, הוקרב במספר מקרים הדיוק הדקדקני לטובת הסבר בהיר של המצב. אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ פנסיוני או המלצה באשר לכדאיות ההשקעה.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות