15.06.2021

יום שלישי

מהרשתות החברתיות

הפועל חיפה, לאן? מאת יוחנן וולך

יוחנן וולאך

יוחנן וולאך

מאגדות הכדורגל הישראלי , אחד הבולטים בהיסטוריה של האדומים ומנהל קבוצה בשתי האליפויות הראשונות של הירוקים , פרשן כדורגל ותיק וכיום מנהל לשכת הספנות הישראלית. סמל חיפאי וכרמליסט גאה.

אולי בגלל הקורונה, ההחלטות בהפועל חיפה בקו ארה"ב-ישראל התקבלו מאוחר. הקבוצה הוקמה ללא מחשבה. יש לקוות שצירוף חנן ממן, רוסלן ברסקי ויהב גורפינקל יסייע בשבועות הקרובים. 
ובעניין הפנדל מעורר המחלוקת שפסק דוד פוקסמן במשחק: מכבי חיפה: פנדל ב-100 אחוז. על עבירות כאלה, הורחקתי כשהייתי שחקן

אנחנו כבר בסוף השבוע הראשון של חודש נובמבר אבל הליגה  הישראלית נמצא לחלוטין  בתחילת העונה.  

שוחקו 52   משחקים מתוך 384 המשחקים של העונה הסדירה. אפשר אולי כבר להניח בוודאות שמכבי חיפה ומכבי תל אביב(למרות הפתיחה הצולעת בליגה)לא יסתבכו במאבקי הירידה ושגם שום  קבוצה מארבעת הקבוצות האחרונות לא תתמודד על האליפות בעונה הנוכחית. אבל השבוע בלטו לדעתי שני אירועים שבלטו לעיין.  

 אין לי מושג איך מתבצע   תהליך קבלת ההחלטות המקצועיות בבניית קבוצת הפועל חיפה   לקראת כול עונה. מה המשקל המשותף והיחסי של הסקאוטים, הבעלים והמאמן באותו תהליך .  אבל ברורה עובדה אחת. השנה התהליך התעכב משום מה והקבוצה הגיעה לתחילת העונה הנוכחית ללא מחשבה מקצועית מגובשת בהשוואה לארבע השנים הקודמות . בארבעת השנים האחרונות שיחקו בקבוצה שחקנים זרים וישראלים טובים מאוד ומעל כולם בלטה היכולת האישית והמנהיגות המקצועית על המגרש של מיודעינו גבריאל תאמאש.. באותן  עונות  הפועל חיפה גם זכתה בגביע המדינה, אחרי הפסקה של 44 שנים  ,גם השתתפה באופן קבוע במשחקי ה PLAY OFF  העליון וגם  זכתה לקחת חלק במוקדמות  הליגה האירופית !! היו אלו עונות עם תוצאות מאוד מכובדות . 

תיתכן העובדה שהקורונה אלצה את הבעלים מר יואב כץ לנהל את הקבוצה מארה"ב בשלט רחוק(זום)פגעה בהכנות המקצועיות של הקבוצה  לקראת העונה הנוכחית    ייתכן שהמצב הכלכלי הבלתי ברור הן בארה"ב והן בישראל מנע קבלת החלטות מקצועיות מוקדמות ומושכלות. התוצאה היא שרק כעת לאחר שלושה מחזורי ליגה הקבוצה התחילה להתחזק בשחקנים משמעותיים כמו  חנן ממן , רוסלאן ברסקי ויניב גורפינקל . המחצית השנייה בנתניה הוכיחה כמה שחקנים ברמה הזו היו חסרים בשלושת המחזורים הראשונים של העונה. 

ולהחלטה המורכבת  והשנויה במחלוקת של שופט מר דויד פוקסמן  במשחק בין מכבי אשדוד ומכבי חיפה לבעיטת 11 לזכות מכבי חיפה בדקה ה 44. מניסיוני האישי ולדעתי לאחר השתתפות בלפחות 1000 משחקים רשמיים בחיי השופט צדק ב 100% בפסיקתו לבעיטת עונשין מ 11 מטר. . הורחקתי בחיי המקצועיים כשחקן פעמיים על עבירות זהות. תנועת המרפק שלך כבלם  לכיוון מרכז פניו של שחקן

יריב שמנתר יחד אתך היא איננה תנועה טבעית. היא  יכולה להיות רק תנועה מכוונת. יותר מזה. זו תנועה מתוכננת  מלכתחילה לפניו של שחקן . אני פגעתי בצורה דומה בשני שחקנים שפגעו בי במכוון בהזדמנויות שונות במשחק. חיכיתי להזדמנות הראשונה "להיפרע" מהם. ההזדמנויות כמובן הגיעו . בשתי ההזדמנויות השופטים(לנצ'יאנו ולויה ) קלטו את התנועה המכוונת שלי למרות שהן בוצעו תוך כדי עירבוביות ברחבת היריב והרחיקו אותי מיד.

שלוש  הערות אחרונות. אני מאוד מקווה שמנחם סאן לא נפצע קשה מידי מחבטת המרפק כיוון שזו חבטה מאוד כואבת ומסוכנת.  לדעתי השחקן של אשדוד היה צריך להיות גם מורחק בעקבות העבירה המכוונת שלו בתוך רחבת ה 16 של קבוצתו ואחרון חביב גם מר רן בן שמעון מאמן אשדוד שאותו אני מאוד מכבד יודע שמדובר בתנועה מכוונת למרות הסבריו המנותקים מהמציאות בטלוויזיה לאחר המשחק .

קרדיט: מתוך עמוד האינסטגרם של השחקן

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות