04.07.2022

יום שני

אילוסטרציה

העירייה הופתעה לגלות: אדם עבד אצלה שנים כמציל ללא הכשרה מתאימה

מציל התקבל לעבודה לפני שנים רבות עם תעודות מזויפות ועבד כמציל בחופי הים של העיר. לעירייה נתגלה, לאחר שנים רבות, כי שתיים מהתעודות שהגיש היו מזויפות. הסתבר כי הוא מציל בריכה ולא מציל ים כפי שהציג את עצמו. העירייה טענה כי הוא השיג את מינויו כמציל ים באמצעות מידע כוזב והוגשה כנגדו תובענה משמעתית. בדיון של בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות, נקבע כי מחובתה של הרשות לבדוק את נתוניו של מועמד לתפקיד ובמיוחד כאשר מדובר בתפקיד כל כך חשוב של הצלת חיים. בגלל שהרשות כשלה בבדיקת נתוניו האישיים, נקבע, כי הוא רק יועבר לתפקיד אחר ולא יפוטר ועל כך ערערה העירייה. מה שחמור הוא שנוצר מצב שבגלל שבמשך השנים הוא נחשב כבעל הסמכה להצלה בים- הוא גם לא נשלח להכשרות בנושא, כפי שנשלחו מצילים אחרים. אכן הוא הציל במשך השנים מתרחצים מטביעה, אבל זה לא גורע מחומרת מעשיו.

שני הצדדים הסכימו על כך שהמציל הוא בעל הכשרה לעבוד כמציל בריכה בלבד ובתיקו האישי נמצאו תעודות הכשרה מזויפות של הצלה בים. המציל טען כי יש לו מתנגדים בעירייה, שמנסים להפליל אותו בשל סכסוך פנימי בעירייה. בית הדין המשמעתי אכן התרשם כי היה סכסוך כזה בין המציל למישהו מהעירייה אבל לא התרשם שהייתה כוונה לפגוע בו באמצעות הכנסת תעודות מזויפות לתיקו האישי. 

העירייה טענה, כי העברה מהתפקיד לא מתאימה במקרה כגון זה שבו מעשיו של המציל היו חמורים ביותר. בהעברה מהתפקיד אין כדי לשגר את המסר המרתיע שימנע בעתיד מעובדים אחרים לעשות מעשים דומים. אם המציל לא יפוטר, לטענתה, זה יעביר מסר מוטעה ש"הפשע משתלם". מעורבותו האקטיבית של המציל בהטעיית העירייה הובילה להכשלתה, גם לו הייתה יכולה לבצע בדיקה מקיפה יותר. המציל טען לעומת זאת, כי כאמור, ההליכים הללו הם תוצר של התנכלות שעבר ובכל מקרה הוא תמיד מילא את תפקידו בצורה מקצועית וכי יש להתחשב בנסיבות האישיות שלו, בוותק שלו, ובעובדה שמעולם לא היו כנגדו הרשעות משמעתיות קודמות.

בית המשפט קבע כי הרעיון של אמצעי משמעת הוא התדמית הראויה והתפקיד הראוי של השירות הציבורי. אכן, פיטורים הם צעד דרסטי מכיוון שהם עלולים לגדוע את מטה לחמו של עובד ציבור ופגיעתם קשה במיוחד בגיל מבוגר יותר, כמו זה של המציל. עם זאת, המציל הפר למעשה את חובתו לנהוג בהגינות בסיסית כלפי העירייה. המשך העסקה של עובד רשות שהועסק מלכתחילה בעקבות זיוף- מעבירה מסר לא טוב ומתמרצת עובדים אחרים לנקוט באותה התנהגות, לכן, קבע בית המשפט, כי התגובה המשמעתית ההולמת לקבלה לעבודה על בסיס זיוף צריכה להיות הפסקת העבודה.

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי הינה בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת חיפה והינה עוסקת בתחום האזרחי-מסחרי

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות