20.09.2021

יום שני

ברק בכר - כבר פגש את פיינורד בעבר צילום: אסף פטוקה

העונה החשובה באמת

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

עם כל הכבוד לזכייה אשתקד באליפות, העונה המתחילה תבהיר איזו מכבי חיפה יש לנו: זו שיש לה הבלחות של זכייה באליפות אחת, או חוזק של אלופה  ברצף.  יהיה קשה, ברק בכר יודע את זה, והרבה יפול על הכניסה למספר הנעליים הגדולות של רוקאביצה. שתהיה התשפ"ב מוצלחת

שנת תשפ"א המסתיימת הייתה שנה יפה למכבי חיפה. אחר עשור שחון, שברובו הירוקים ויתרו על מאבק לזכייה בתואר הנכסף כבר במחציות עונה, כל שנה והבעיות שלה, כל שנה שהייתה נדבך של קודמתה – הקבוצה שברה את המחסום. לא בקלות וגם הרבה בגלל פתיחה חלשה של מכבי ת"א, והאטה שלה בסיום -ברק בכר זכה באליפות הרביעית הפרטית שלו. שיאן אליפויות לגילאי 42

אין סיבה להנמיך להבת שמחות, מכבי הרוויחה ביושר את התואר – אבל השאלה לאן היא לוקחת עצמה הלאה. בבאר-שבע בכר מיתג עצמו בשלוש אליפויות רצופות, שמשמעותן שליטה מוחלטת  בכל תקופת הזמן הזו – צריך לראות אם אפשר לחזור על הסצנריו. ולא יהיה קל, כי היריבות לא שוקטות על שמריהן, מכבי ת"א שפתחה שוב רע כבר נכנסה לשלב התיקונים. ולא פחות חשוב, באר-שבע חזרה מהכפור. לראשונה, מאז תקופת האליפויות היא חולמת בגדול.

מי ייכנס לנעליים השאיר ניקיטה רוקאביצה ? צילום: אסף פטוקה

החותמת על השאיפות הוטבעה בהחתמתו של ניקיטה רוקאביצה. חלוץ עם עם קבלות של מלכות שערים שנתיים ברציפות. משום מה, לא נראה שלמכבי חיפה הייתה סבלנות לחלוץ שמתקשה להחליט – לעומת זאת באר-שבע המתינה וזכתה.

ליכולתו של רוקאביצה, כשמאחוריו מפטם מבקיעים כמו דור מיכה, תהיה השפעה. לא בחודש הראשון, שיוקדש להתאקלמות בנגב , אלא לאחר מכן. אם רוקאביצה יצליח, יגדלו מן הסתם סיכויי באר-שבע. במקרה כזה, יירשם מינוס למכבי חיפה בטיפולה היהיר משהו, בפרשה. אבל מדוע להקדים את המאוחר.

גדולתה של טוענת לאליפות, היה בהסתכלותה עליה עצמה. אם מכבי חיפה תשחק כפי שהיא יכולה לשחק, ולהפחית את המשחקים החלשים יותר בהשוואה, הקבוצה של בכר תדבר. היא שודרגה  בתוספת הכוח של עלי מוחמד בקישור.

מצד שני, אין ספק שיש לה חסר בהתקפה. עומר אצילי, שהחל את העונה נהדר, יישמר בשבע עיניים ולא תמיד יוכל לעשות הכול ,לבשל וגם להבקיע. נכון שתמיד אפשר לעשות שינויים תוך כדי תנועה, אבל עדיין לא קיבלנו תשובה לשאלה אם דין דוד, בן שהר ודוניו, יוכלו להיכנס למספר הנעליים הגדולות (מאשתקד) של רוקאביצה.

עומר אצילי, יצטרך לקבל עזרה מההתקפה צילום: אסף פטוקה


דין דוד מוכשר, אבל לשחק בקביעות בטוענת לאליפות לעומת אשדוד עם פחות לחץ,  הבדל גדול. שהר נמצא בירידה מסוימת, ולבכר מלאכה קשה להחזיר אותו לימי באר-שבע. דוניו טרם נכנס לעונה ובוודאי לא התחיל לתת את התוצרת של אשתקד. האם החלוצים יכנסו לנעליים של רוקאביצה ביכולתו בשנתיים שקדמו? זו תהיה שאלת המפתח.

מכבי חיפה, שהספיק לאכזב בהדחתה המוקדמת מליגת האלופות, צריכה להשתפר בהגנה.  למרות יכולתו של פלאניץ' וההבאה של האוסטרלי המבטיח סטריין, ניכרו פרצות לא מעטות. ההתקפה חשובה,  אבל בלי הגנה יציבה קשה לשמור על אליפות עונה שנייה ברציפות.

לסיכום,  חיפה חייבת להוכיח כי היא אלופה ליותר מעונה אחת. ההבדל בין זכיה באליפות אחת לעומת רצף, עצום. יעקב שחר השקיע הרבה, בואו נראה עם הצוות המקצועי  דייק באיוש הסגל.

במשחק מלים אפשר לומר כי תשפ"א הייתה שנה משפיעה עבור מכבי חיפה. העונה שלאחריה, ולא רק טעמי עידוד, היא חשובה עוד יותר, עונה שבה נדע במדויק אם חיפה השליטה בכדורגל הישראלי, או קבוצה של הבלחות, בתשפ"ב נדע יותר.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות