04.12.2021

שבת

חנית נכים מוגבהת צילום: דוברות מועצת קרית טבעון

הסתיים שלב נוסף בהנגשת מבני הציבור בקרית טבעון בהשקעה של מיליון ושמונה מאות אלף ₪

בשעה טובה, מועצת קרית טבעון סיימה לאחרונה שלב נוסף בהנגשת המבנים הציבוריים ברשות.  12 מבנים מרכזיים הונגשו במהלך השנתיים וחצי האחרונות בהשקעה גדולה ומשמעותית של מיליון ושמונה מאות אלף ₪.

חוק שוויון  זכויות לאנשים עם מוגבלות קובע בין השאר כי יש חובה להנגיש מבנים, תשתית וסביבה וכן הנגשת השירות הניתן לציבור באופן שאנשים עם מוגבלות יוכלו להשתמש בו בחופשיות. המטרה היא להגן על כבודו וחירותו של אדם עם מוגבלות, ולעגן את זכותו להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה בכל תחומי החיים, וכן לתת מענה הולם לצרכיו המיוחדים. בחקיקה נקבע כי הנגשת מבני ציבור קיימים תיעשה בהדרגה ועל פי תכנית רב-שלבית ליישום ההנגשה בתחום הרשות.

מעלית מוסיקה ומחול צילום: מועצה המקומית טבעון

ראש המועצה עידו גרינבלום:
"כתפיסת עבודה של יישוב משלב שהוא בית לכל תושביו,  אני רואה חשיבות רבה במתן מענה והנגשת כל המקומות הציבוריים בקרית טבעון לכלל התושבים ובמיוחד למוגבלים בהתניידות.  מזה תקופה ארוכה (כולל  בתקופתו של קודמי בתפקיד) המועצה משקיעה מאות אלפי שקלים בכל שנה ברחבי הרשות לטובת ביצוע עבודות הנגישות ויישום החוק ואנחנו גאים בקצב ההתקדמות שלנו.

חשוב לי להוסיף ולציין כי לצד ההשקעות הפיזיות, המועצה מתקיימת פעילות נרחבת לשילוב אוכלוסיות מיוחדות בקהילה".

מהנדסת המועצה אדר' אסנת ברנדס ברש: "פעולות ההנגשה שסיימנו לבצע במבני הציבור בפרויקט זה היו מורכבות יחסית בשל הצורך בהתאמה והשתלבות בקיים. יחד עם זאת הדרך עוד ארוכה להמשיך ולהנגיש את כל מבני הציבור והשטחים הציבוריים ואנו פועלים ללא לאות להמשך הנגשות ברחבי היישוב".

הנגשת הדרך צוותא צילום: מועצה המקומית טבעון

המבנים שהונגשו:

מרכז אמנויות (בית הספר למחול והקונסרבטוריון) – העבודות כללו הרחבת דלתות ושירותים נגישים; אולם צוותא – מעלון באולם, שירותים נגישים.

מעלון מחול צילום: דוברות המועצה המקומית טבעון

בית ספר למחול: מעלון (לקומות התחתונות), מעלית (מקשרת בין הבניינים), שירותים נגישים ושיקום השירותים הקיימים.

קונסרבטוריון: שירותים נגישים, חניית נכים- נגישה גם לרכב גבוה. 

פיתוח האזור מסביב: רמפה בכניסה, משטחי אזהרה, פסי אזהרה בשביל ובמדרגות ו-200 מטר של מעקות ומאחזי יד (בקומה 4- מתחם הפילטיס- אינו מונגש)

פיש – שירותים נגישים, חניית נכים ; מעון חומד – שירותים נגישים, הרחבת פתחים, שביל בטון שתואם את מפלסי הכניסה ורמפה תקנית בכניסה למעון וחניית נכים.

מבנה בית הדואר בזבולון – כניסה נגישה כניסה נגישה, שביל בטון שמקשר בין החניה לכניסה וחניית נכים.

מועצה דתית – שירותים נגישים, חניית נכים, מאחזי יד בשביל.

טיפת חלב זייד – שירותים נגישים (כולל שיפוץ הקיים) כניסה נגישה.

טיפת חלב החורש – שירותים נגישים (כולל שיפוץ הקיים), חניה נגישה.

מבנה הצופים – דגניות 12  (הנגשה חלקית) שירותים נגישים (כולל שיפוץ מלא של הקיים), חניה נגישה. 

שיפוץ 2 מקלטים והנגשתם.

בית ספר רימונים – הנגשת אולם ספורט (מעלון ושירותים נגישים). עתה בית הספר נגיש באופן מלא.בית ספר קרית עמל  – הנגשת אולם ספורט (שירותים נגישים, מאחזי יד ומעקות, משטחי אזהרה ופסי אזהרה). עתה בית הספר נגיש באופן מלא

רמפה צוותא צילום: דוברות המועצה המקומית טבעון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות