04.07.2022

יום שני

הסכם קיבוצי מיוחד במפעל מתכת חניתה בשלומי

לפי ההסכם, עובדים שיפרשו על רקע הכנסת טכנולוגיה רובוטית למפעל יקבלו מענק פרישה, מענק ותק של 1,600 דולר ותווי שי, סכסוך העבודה במפעל יבוטל

ההסתדרות במרחב גליל מערבי, הנהלת מפעל מתכת חניתה בשלומי וועד העובדים חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד שמבטיח תנאי פרישה משופרים לתשעה עובדים שיסיימו את עבודתם בעקבות הכנסת טכנולוגיה רובוטית למחלקת הסימון והאריזה. לפי ההסכם, העובדים יקבלו מענק פרישה וכן מענק ותק של 1,600 דולר (למי שבמהלך השנה שלאחר פרישתם אמורים היו להיות זכאים למענק) ותווי שי. כן יקבלו העובדים את חלקו השני של המענק שמשולם כחלק מההסכם הקיבוצי מאוגוסט האחרון. בעקבות חתימת ההסכם יבוטל סכסוך העבודה במפעל עליו הכריזה ההסתדרות ב-13.1.

 במפעל מתכת חניתה מועסקים כ-160 עובדים בהסכם קיבוצי. המפעל מתמחה בייצור מגוון כלים לעיבוד שבבי המיועדים לתעשיית עיבוד המתכת בארץ ובעולם. יו"ר מרחב גליל מערבי אשר שמואלי: "גם בתקופה קשה זו עמדנו כל כך שהעובדים שיפרשו יזכו לפיצויים מוגדלים כך שגם כשהם יושבים בבית הכנסתם לא תיפגע.

על כך נלחמנו ואני שמח שחברי הוועדה הפריטטית בראשות גבי אסרף ומוטי עדן קיבלו החלטה צודקת לגבי עובדים ותיקים אלה אשר נתנו ממיטב שנותיהם למען המפעל. תודתי ליו"ר נעמת עופרה אלקיים-כהן, למזכיר איגוד ענף המתכת במרחב גליל מערבי מאיר עזרא, לוועד העובדים בראשותו של איימן פלאח, וגם להנהלת המפעל שהשכילה להבין שעובדים ותיקים אלה צריכים לפרוש בכבוד הראוי והמגיע להם". יו"ר הסתדרות עובדי התעשייה גבי אסרף: "אני מברך על השגת ההסכם, שמוכיח כי בהידברות ניתן להגיע להבנות שימנעו פגיעה ביחסי העבודה". מזכיר איגוד ענף המתכת במרחב גליל מערבי מאיר עזרא: "ההסכם מאפשר לעובדים שבנו את המפעל לפרוש בכבוד. אני שמח שהגענו להסכמות".

 יו"ר ועד עובדי מתכת חניתה איימן פלאח: "קשה להיפרד מעובדים, אבל עשינו את המקסימום למענם והגענו להסכם משופר ומכובד. אני מודה לאשר שמואלי ולגבי אסרף על מאמציהם, וגם להנהלת המפעל שבאמצעות הידברות הצלחנו להגיע יחד להסכם הטוב ביותר".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות