16.05.2022

יום שני

המכובדים במהלך טקס החתימה על הסכם לשיתוף פעולה צילום: אלי כהן

הסכם לשיתוף פעולה בין המרכז הרפואי לגליל והפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת רוצ'סטר 

במרכז הרפואי לגליל בנהריה נחתם הסכם היסטורי לשיתוף פעולה (MOU) בין הקולג' לגליל במדעי רפואת שיניים שבמרכז הרפואי לבין הפקולטה לרפואת שיניים מאוניברסיטת רוצ'סטר שבמדינת ניו יורק.

יצוין כי הפקולטה לרפואת שיניים ברוצ'סטר נחשבת לאחת המובילות בתחומה בארה"ב.

בתחילה נישאו דברי ברכה ע"י מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום; דיקן הפקולטה לרפואת שיניים ברוצ'סטר, פרופ' אלי אליאב; דיקן הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, פרופ' קרל סקורצקי; ראש הקולג' לגליל במדעי רפואת שיניים ומנהל מחלקת פה ולסת במרכז הרפואי, פרופ' סאמר סרוג'י, ומנהל היחידה לכירורגיה זעיר פולשנית, פרופ' עודד נחליאלי.

בדברי הברכה שנשא אמר פרופ' ברהום: "יש לנו מערך רפואת שיניים וכירורגיית פה ולסת מהמובילים במדינת ישראל. החתימה על הסכם זה הוא אחד הרגעים היפים ביותר שידע המרכז הרפואי לגליל בשנים האחרונות. שיתוף פעולה זה מסמל לא רק עניין מקצועי מהמעלה הראשונה, אלא הכרה אמיתית באיתנות שלנו, ביכולות של פרופ' סרוג'י והצוות שלו, ובעיקר בידידות האמיצה שנרקמת לנגד עינינו, ואשר תהווה אבן דרך בהבאת מזור ותקווה לאלפי מטופלים בעתיד, שירוויחו מעשייה זו. מזכר זה הוא אמנם דף נייר, אך מאחוריו יש כוונה, רוח, חזון, אסטרטגיה ובעיקר העצמה הדדית בין שני הגופים".

פרופ' ברהום (משמאל) ופרופ' אליאב במעמד החתימה צילום: אלי כהן

דיקן הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת רוצ'סטר, פרופ' אלי אליאב, אמר בדברי הברכה: "אני מוצא דמיון רב בינינו ובין המרכז הרפואי לגליל. מדובר בשני מוסדות מכובדים התורמים רבות בתחום הרפואה, ואשר אינם נמצאים במרכז הגיאוגרפי של מדינתם. כמו המרכז הרפואי לגליל, הנמצא בפריפריה, אוניברסיטת רוצ'סטר ממוקמת בחלק הצפוני של מדינת ניו יורק. בשני המקרים הוכח, שאם תעשה את הדברים בצורה נכונה, תגיע רחוק, ולא משנה היכן אתה נמצא. אני מצפה מאוד לשיתוף הפעולה בינינו".

ראש הקולג' לגליל למדעי רפואת שיניים ומנהל מחלקת פה ולסת, פרופ' סאמר סרוג'י: "מאז הקמתה של המחלקה לפני שבע שנים, אנו עוברים תנופה מרשימה. רק לאחרונה קיבלנו אישור לשתי תוכניות התמחות נוספות, בטיפולי שורש ויישור שיניים, המתווספות לשלוש תוכניות התמחות קודמות. בלי בסיס אקדמי ומחקרי, לא ניתן להקים כזו מחלקה וכזה קולג' לרפואת שיניים. אם הייתם אומרים לי לפני כמה שנים שנחתום על הסכם עם הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת רוצ'סטר, לא הייתי מאמין לכם".

לאחר מכן חתמו פרופ' ברהום ופרופ' אליאב על ההסכם, שבמסגרתו ייערכו שיתופי פעולה בין הצדדים בתחומי רפואה, אקדמיה ומחקר. 

כחלק משיתוף הפעולה תצא בקרוב ד"ר הלא כריני מטאנס מהמרכז הרפואי לגליל להשתלמות עמיתים (FELLOWSHIP) בפקולטה לרפואת שיניים ברוצ'סטר.

בטקס החתימה על ההסכם השתתפו גם נשיאת עמותת הידידים של ביה"ח, רעיה שטראוס-בן דרור; יו"ר העמותה, מיכאל אילוז; ד"ר שלמה זוסמן, לשעבר מנהל האגף לבריאות השן במשרד הבריאות; חברי הנהלת המרכז הרפואי ונציגים מהקולג' לגליל במדעי רפואת שיניים ומאוניברסיטת רוצ'סטר. 

את הטקס הנחתה מיטל אשור, עוזרת בכירה למנהל המרכז הרפואי.

מימין: הפרופסורים עודד נחליאלי, אלי אליאב, מסעד ברהום, קרל סקורצקי וסאמר סרוג'י צילום: אלי כהן
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות